Тема: Найважливіша людина на землі. Дитина і навколишній світ в дошкільному навчальному закладі. Старша група
Програмовий зміст: спрямовувати увагу дітей на те, що кожна людина є відповідальна за все те, що відбувається на нашій планеті; виховувати почуття гідності, самоповаги; розвивати пам’ять, увагу, мислення.
Хід заняття Найважливіша людина на землі. Дитина і навколишній світ в дошкільному навчальному закладі. Старша група
Вихователь. Діти, вчора я дивилася на небо. На ньому мерехтіло безліч зірок. Раптом я побачила, як упала зірка, а потім ще одна, і ще…
Почався зорепад. Та ось одна зірочка залетіла у віконце. Ця зірка відкрила мені великий секрет. А я дуже хочу поділитися ним із вами.
Мені зірка відкрила секрет
І на вушко шепнула здаля:
Є на світі багато планет,
Та найкраща планета — Земля.
Запитання для бесіди
— На якій планеті ми живемо?
— Хто населяє нашу планету?
— Чому наша Земля найкраща?
— Як ви гадаєте, чи є на Землі найважливіша людина? (Відповіді дітей.) Вихователь. Послухайте, будь ласка, легенду.
Розповідь вихователя.
— Було в одного батька три сини. Виросли вони і роз’їхалися у різні місця. Один із них навчав людей, другий лікував, а третій вирощував хліб.
Якось вони приїхали до батька на гостину. За вечерею почали вони сперечатися:
— Я — найважливіший на Землі, адже я навчаю людей.
— Ні, я,— заперечив другий,— адже я лікую людей, щоб вони були здоровими.
— Ні, я,— сказав третій,— адже я вирощую хліб, щоб люди мали що їсти.
Довго вони сперечалися, і вирішили піти до старого мудреця. Вислухав він їх, усміхнувся і промовив:
— Погляньте, в цю скриньку, там у чарівному дзеркалі ви побачите найважливішу людину.
Подивилися брати в дзеркало і побачили в ньому всіх трьох. Здивувалися брати, а мудрець сказав:
— Це правда. Кожен із вас найважливіший на Землі. Адже кожен із вас дбає про те, щоб життя на Землі було краще.
Зрозуміли брати: чим краще вони будуть виконувати свою справу, тим кращою і веселішою буде наша планета…
Вихователь. А що ви робите, щоб наша планета була красивою? (Відповіді дітей.)
— А що можна ще зробити?
— А зараз послухайте вірші, які прочитають вам діти.
Діти декламують вірші.
НОВЕ МІСТО
Я збудую місто,
Сонячне і тихе,
Хай його минає
Усіляке лихо.
Хай живуть у ньому
Зайчик з ведмежатком,
Сни рожеві сняться
Хлопчикам й дівчаткам.
БЕРІЗКА
Посаджу берізку
В себе під віконцем,
Хай собі шепоче
Тихо з ясним сонцем.
Усміхнеться мама:
Поливай берізку,
Донечко, водою:
Виросте красуня
Разом із тобою.
Вихователь. Діти, кожен із вас хоче зробити добру справу. Хто ж із вас найважливіший?
Давно немає мудреця. Але скринька його залишилась. Ось вона.
І щоб ви переконались у тому, що кожна людина найважливіша, я відкрию вам цю скриньку, і там у дзеркалі ви побачите найважливішу людину.
Хай кожен із вас підійде і подивиться у дзеркало. Але коли ви побачите цю людину, нікому не кажіть, хто це, а почекайте, поки всі подивляться.
(Діти дивляться в дзеркало. Вихователь звертається до кожної дитини.)
Розгляньте уважно цю людину, запам’ятайте колір волосся, очей цієї людини.
Подумай, хто ця людина, як її звати.
А зараз підійдіть до столиків. Намалюйте портрет цієї людини і напишіть ім’я.
Діти малюють портрети і виставляють їх.
Вихователь. Діти, подивіться на дошку. На ній виставлені портрети усіх вас.
Підсумок
Вихователь. Отже, ви впевнились у тому, що кожен із вас — найважливіша людина на Землі!
Тема: Найважливіша людина на землі. Дитина і навколишній світ в дошкільному навчальному закладі. Старша група
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі