Заняття 32. Тема. Складання казки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 32. Тема. Складання казки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: формувати уміння дітей складати казку (за допомогою вихователя); удосконалювати навички будувати речення, розповідати невеликі вірші; формувати уміння утворювати слова-назви предметів із суфіксами пестливості, вживати слова у формі множини; закріплювати навички правильно тримати пензлик, малювати округлі форми; розвивати уміння відповідати на запитання, самим запитувати інших; розвивати зв’язне мовлення, увагу; виховувати любов до тварин, бажання допомагати іншим.

    Словник: збагачувати лексичний запас дітей іменниками: городина, насіння, бур’ян; дієсловами: посіяв, поливав, полов.

    Матеріал: муляжі дерев, кущів, ялинок, листя, будиночок, зайчик-іграшка, овочі, магнітофонний запис звуків лісу, папір у формі банки, пензлі, червона фарба, серветки, вода.

    Хід заняття 32. Тема. Складання казки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    (У груповій кімнаті стоять дерева, ялинки, калина, лежить листя, стоїть будиночок.)

    Вихователь. Діти, куди ми з вами потрапили? (До лісу.)

    — А яка пора року в лісі? (Осінь.)

    — Як ви здогадалися? (Обґрунтування дітей.)

    — Заплющіть очі і послухайте, що ви чуєте в лісі? (Звучить запис голосів птахів, шелест листя, тріснула гілочка та ін.)

    (Діти розплющують очі та розповідають, що вони почули.)

    — Подивіться, що це за хатка стоїть?

    — Хто ж тут живе? Давайте запитаємо: «Хто в хатиночці живе?»

    (Діти запитують.)

    — Хто це? (Зайчик.)

    — Як можна ласкаво назвати зайчика? (Зайченя, зайченятко, зайчисько.)

    — Давайте розкажемо зайчикові віршики про нього.

    1-а дитина

    Ой, маленьке зайченятко,
    Де твоя домівка-хатка?
    — В мене хатка за горбочком
    Під ялинкою й дубочком.

    2-а дитина

    Ми ходили по гриби,
    Зайчика злякались.
    Поховались за дуби,
    Розгубили всі гриби,
    Потім засміялись
    — Зайчика злякались!

    Вихователь. Зайчикові сподобалися ваші віршики. Подивіться, що це у нього за хаткою? (Город.)

    — А що росте на городі? (Овочі.)

    — Які овочі виростив зайчик? (Помідори, огірки, буряки.)

    — Розкажіть, як він їх вирощував.

    — Що робив спочатку? (Посіяв насіння у землю.)

    — Щоб насіння проросло, що робив? (Поливав насіння водою.)

    — Щоб город був чистий, бур’ян не заважав рослинам, що робив? (Полов на городі бур’ян.)

    — Молодець, зайчик! Гарна в нього городина.

    (Вихователь пояснює значення слова городина — це всі овочі, які ростуть на городі.)

    — Похваліть і ви зайчика.

    Діти. Молодець, зайчику, гарна в тебе городина. (Діти промовляють фразу хором та поодинці.)

    Давайте трішки пограємо разом із зайчиком.

    Фізкультхвилинка

    Зайчик сіренький
    Полем тікав,
    На город попав.
    Сидить і жде,
    Моркву гризе.
    Сіре зайченятко,
    Впізнай його спочатку.
    Ось ти!

    Вихователь. Тепер сідайте біля хатки і давайте розкажемо зайчикові казочку.

    Складання розповіді

    Умови виконання завдання: вихователь починає речення, а діти його закінчують або повністю відповідають на запитання вихователя.

    Жив у лісі, у своїй хатинці… (зайчик).

    Якось навесні взяв він насіння і що зробив? (Посіяв на городі.)

    Що потім зайчик робив? (Поливав, полов, доглядав за городом)

    А восени у нього виросли… (овочі, городина).

    Вихователь. Послухайте ще раз, яка казочка у нас вийшла.

    «Жив у лісі, у своїй хатинці зайчик. Якось навесні узяв він насіння і посіяв на городі овочі. Ціле літо зайчик працював: поливав рослини, полов город. А восени зібрав рясний урожай овочів. Діти, зайчик так багато овочів зібрав, що і не знає, як зберегти їх узимку. Давайте допоможемо йому посолити овочі, закрити їх в банки. Ось у мене є вже готові банки, а ви “поскладаєте” овочі».

    (Вихователь показує відповідні дії.)

    (Робота дітей. Діти малюють овочі в банках.)

    Підсумок

    Вихователь. Зайчик вам дуже вдячний!

    — Де ми сьогодні були? Що робили? Як допомогли зайчикові? (Відповіді дітей.)

    Заняття 32. Тема. Складання казки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
