Заняття 32 Тема. Найдорожча. Дитина і навколишній світ в дошкільному навчальному закладі. Старша група

  Заняття 32 Тема. Найдорожча. Дитина і навколишній світ  в дошкільному навчальному закладі. Старша група

  Програмовий зміст: допомогати дітям глибше пізнавати своїх матерів; розкрити значення слова мама як втілення народної мудрості, працьовитості, любові до рідного краю; збагачувати словник дітей новими образними висловами; вчити складати лаконічну розповідь про свою матусю; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, виховувати шанобливе ставлення до мами, прагнення допомогти їй у повсякденних турботах, бути уважними і слухняними.

  Матеріал: запис пісні «Мамина вишня», вірші, прислів’я, кольоровий папір для квітів.

  Хід заняття 32 Тема. Найдорожча. Дитина і навколишній світ  в дошкільному навчальному закладі. Старша група

  Запропонувати дітям послухати пісню «Мамина вишня» у грамзапису. Звучить пісня.

  Вихователь. (після завершення пісні). Діти, а яке свято наближається? Так, «День матері».

  Розповідь вихователя.

  — Мама, мати, матуся. Скільки спогадів і тепла приховує це магічне слово, бо називає людину, яка для нас найближча, найдобріша, найкраща, наймиліша. Вона зі своїми дітьми у далеких мандрівках, її материнська ласка зігріває нас до старості. У травні, коли прокидається зі сну природа, коли бринить у блакиті пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Матері. Воно прийшло до нас зі Сполучених штатів Америки. 1914 року Конгрес США прийняв постанову про введення нового державного свята — Дня матері. А започаткувала це свято молода американка Анна Джарвіс. Вона втратила матір. Смерть була раптова й передчасна. Анна болісно переживала смерть матері й звернулася з листами до конгресментів, президента Америки, у яких запропонувала раз на рік, а саме, навесні пошанувати матір особливою шанобою. Символом пам’яті стала квітка на грудях дітей. рожева означала шану живій матері, біла — померлій. Ідею Анни підхопили в світі. Уперше в Україні це свято відзначали 1929 року на Галичині. У родинному колі діти готували для матері подарунки, приємні дійства, і найголовніше — намагалися бути чемними й слухняними.

  У національному одязі, із квітами в руках, під звуки музики тисячі дітей ішли вулицями міст і селищ до площі, де відбувалося святкове вшанування жінки-матері. Пісні, вірші, вистави, музика, квіти, виставки, сміх — усе було для милих, добрих, щедрих і щирих, самовідданих і сильних матерів.

  Запитання для бесіди

  — Діти, давайте поміркуємо, ким є мама для нас?

  — Як ми до неї ставимося?

  — Чи поважаємо маму і материнство?

  — Де і коли вживаємо ці слова?

  — Чи завжди слово мама ми промовляємо з повагою?

  — Діти, розкажіть про своїх мам, бабусь, сестричок.

  — Яка ваша мама?

  — Як її звуть?

  — Де працює?

  — Який у неї характер?

  — Чим любить займатися вдома?

  — Які улюблені страви готує?

  — Чи завжди ви допомагаєте своїй мамі (бабусі)?

  Вихователь. Прочитайте вірші та прислів’я, які ми вчили раніше.

  Діти розповідають вірші і прислів’я.

  — Із ваших розповідей, видно, що мати — найрідніша, найближча кожному з вас. Незмірну любов, ласку, ніжність і тепло дарує вона вам, своїм дітям. Вона вчить нас людських правил, оживляє наш розум, вкладає в наші вуста добрі слова. Мати народжувала дитину, співала їй колискові пісні, вчила добра і любові, навчала охайності, працьовитості.

  Підсумок

  Вихователь. Діти, незабаром ми будемо святкувати «День матері». А чи приготували ви подарунки своїм мамам, бабусям, сестричкам? То ж давайте зробимо для них паперові квіти.

  Заняття 32 Тема. Найдорожча. Дитина і навколишній світ  в дошкільному навчальному закладі. Старша група

  Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

  Комментарии закрыты.