Тема: До люстерка підійшли — і себе ми там знайшли. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: До люстерка підійшли — і себе ми там знайшли. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про частини людського тіла, допомогти зрозуміти їх важливість і органічний взаємозв’язок; окремо звернути увагу на будову рук, їх призначення в життєдіяльності людини; ознайомити з елементами точкового масажу рук; заохочувати малят розвивати дрібну моторику рук за допомогою потішок; розвивати мислення, увагу, виховувати цікавість до власного тіла, прагнення бути охайними, піклуватися про збереження здоров’я.

Матеріал: м’який кольоровий куб, дидактична гра «Частини тіла», потішка «Пальчик, пальчик».

Хід заняття До люстерка підійшли — і себе ми там знайшли. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Дітей кличе до групи великий яскравий куб, діти йдуть за ним. Куб зупиняється біля стільчика.

Вихователь. Давайте розглянемо цей стільчик. Із чого він складається? (Ніжки, спинка, сидіння. (Підкреслити важливість кожної частини.) А з чого складається наше тіло? (Відповіді дітей.) А ось подивіться сюди. (Показує на картину.) Тут жила казкова лялька, але з нею трапилася біда. Вона упала і розбилася, залишились одні частинки. Давайте допоможемо ляльці: зберемо її тіло докупи.

Дидактична гра «Частини тіла»

Діти складають ляльку, пояснюючи свої дії і підкреслюючи важливість кожної частини тіла.

Вихователь. Лялька дякує всім нам і хоче загадати загадку:

На світ разом народились,
І ніколи не різнились —
Схожі наче, близнюки.
Одна другу доглядає,
Одна другу обмиває.
Як одна чого не вдіє,
Зараз друга тут наспіє —
Дружно зроблять справу вдвох. (Руки.)

— Чи є в нас руки? Скільки в нас рук? (Дві.) А що на ручках є? Скільки пальчиків? (Багато.) Кожний пальчик у нас дуже вправний, давайте пограємо з пальчиками.

Гра-потішка «Пальчик-пальчик»

Пальчик-пальчик, де ти був?
Я з цим братом в ліс ходив,
А з цим братом борщ варив.
З цим я кашки скуштував.
А з найбільшим заспівав.

Діти грають спочатку з однією рукою, потім з іншою.

Вихователь. Молодці, пальчики! На кожному пальчику є такі місця, як точки, які можуть допомогти бути здоровим. Але для цього їх потрібно вміло масажувати.

Навчання дітей точкового масажу.

Вихователь. Погляньте, лялька радіє, бо вона знову красива, пальчики радіють, що ми з ними пограли. А у вас чудовий настрій?

— Тоді давайте пограємо у веселу гру. (Діти стають у коло, проводиться гра-танок.)

Гра-танок

Наш танок веселий, (2 рази)
Ля-ля-ля, ля-ля-ля.
Наші ручки гарні,
А в сусіда кращі!

(Беруться за руки дітей, які стоять поруч.)

Гра проводиться кілька разів, обігруються на вибір всі частини тіла. Після закінчення гри вихователь пропонує дітям підійти до дзеркала розглянути і назвати частини свого тіла.

Тема: До люстерка підійшли — і себе ми там знайшли. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *