Тема: Таблетки, вітаміни. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Таблетки, вітаміни. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про те, що ліки — не іграшка, що багато хвороб можна лікувати за допомогою вітамінів, які містяться в овочах і фруктах; виховувати у дітей бажання піклуватися про ляльок, виявляти співчуття до хворих; уміння надавати їм допомогу, бути доброзичливими одне до одного.

Хід заняття Таблетки, вітаміни. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Діти граються в ігровому куточку. Вихователь звертає увагу дітей на те, що одна з ляльок не грається з дітьми, а лежить на ліжку.

Вихователь. Діти, а чому з вами не грається лялька Оля? (Бере ляльку в руки.) Діти, у неї температура, горять щічки. Вона захворіла. Як же так могло статися? Адже у нас у групі немає протягів і на прогулянку ми завжди тепло одягаємося.

Вихователь помічає за ліжечком маленьке ведмежатко, яке ховається.

— Мишку, що сталося?

— Можливо, ти теж захворів? (Бере ведмедика на руки, підносить до вуха.)

— Діти, Мишко розповів мені, що наша лялька Оля з’їла морозиво, і у неї заболіло горло. Вона дістала з аптечки таблетки і хотіла лікуватися. Але Мишко попередив ляльку, що таблетки без дорослих брати не можна. Що ж нам тепер робити?

Діти пропонують викликати лікаря.

— Добре, я зараз зателефоную до лікаря і попрошу про допомогу. А поки лікар їде до нас, ми покладемо ляльку в ліжко, а я розповім вам, що таке таблетки.

Розповідь вихователя.

— Люди дуже часто хворіють. В одних болить голова, у інших руки чи ноги. А як ви гадаєте, від чого може захворіти людина. (Відповіді дітей.) Коли хто-небудь захворіє, його обов’язково потрібно лікувати. До хворого запрошують лікаря. Лікар оглядає хворого. Призначає йому таблетки. Таблетки можна пити дітям тільки тоді, коли їх дають дорослі. Вони стежать за тим, щоб усе було так, як сказав лікар.

Приходить лікар, оглядає ляльку, запитує у дітей, що сталося. Вимірює температуру. Призначає ліки.

Лікар. Діти, ліки — це не іграшки і не цукерки. Таблетки в руки можна брати тільки дорослим. Але я хочу вам розповісти, що можна використовувати замість таблеток як ліки. Ось послухайте мої загадки.

• Жовтий, ароматний, кислий,
А на смак приємний,
До чаю дуже гарний він,
Називається… (лимон).

• Зверху кіска, знизу спис.
Що за овоч в мене ріс? (Морква.)

• Хто її роздягає,
Той сльози проливає. (Цибуля.)

• Кругле та рум’яне,
Ароматне та гладке
На дереві росте. (Яблуко.)

Лікар дістає із кошика овочі та фрукти.

Лікар. У цих овочах і фруктах є багато вітамінів, і тому вони дуже корисні для дітей і дорослих. Але я хочу розкрити вам маленьку таємницю.

Овочі та фрукти бувають корисними тільки тоді, коли їх помили перед вживанням.

Дидактична гра «Відгадай на смак»

Мета: вчити дітей розрізняти овочі і фрукти за смаком; виховувати увагу.

Матеріал: яблуко, груша, цибуля, морква, лимон, огірок, помідор. Якщо дитина правильно називає овочі або фрукти, всі діти плещуть у долоні.

Підсумок

Вихователь. Що можна використовувати замість таблеток як ліки?

Тема: Таблетки, вітаміни. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *