Тема: Допоможемо бабусі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: формувати уміння дітей імітувати пісню півника з різною силою голосу; навчати правильно будувати речення зі сполучником, узгоджувати слова-назви ознак із назвами предметів, утворювати слова із суфіксом -ик-; удосконалювати навички культури мовлення; формувати навички діалогічного мовлення; розвивати мовне дихання, уміння слухати інших, логічне мислення, увагу; виховувати бажання допомагати дорослим.
Словник: збагачувати словниковий запас дітей словами: село, город, овочі; активізувати вживання назв овочів і страв.
Матеріал: півник-іграшка, лист, картинки із зображенням села і міста, овочі, кошик, картинки із зображенням страв, гостинці.
Хід заняття Допоможемо бабусі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Послухайте, хто це співає?
Шия жовта, хвіст зелений,
Борода, як маків цвіт.
Півник є такий у мене,
Він малятам шле привіт.
Ходить півник по садку
І співа: «Ку-ку-рі-ку!»
— Так хто співає? Яку пісеньку він співає?
— Якщо півник далеко, як він співає? А якщо поряд?
(Діти наслідують спів півня.)
— А ось і півник. Що це він тримає? Це лист від бабусі. Вона запрошує нас у гості, у село. Де розташоване село? Як же нам туди дістатися?
(Діти вирішують їхати автобусом.)
А ось і бабуся нас зустрічає. (Інший вихователь — у вбранні бабусі.)
Бабуся. Добрий день, дітки!
Діти. Добрий день, бабусю.
Бабуся. Я на вас чекала. Проходьте, будьте ласкаві! Сідайте на лаву.
Вихователь. Діти скажіть, чим різняться місто і село?
(Діти розглядають картинки із зображеннями міста і села, порівнюють їх за запитаннями вихователя.)
— Які будинки в місті? Чи схожі вони на будинки, які є у селі? Чим різняться? Що є біля будинку у місті? (Майданчик.) Що є біля будинку в селі? (Город, садок.) А кого ви бачите на подвір’ї? (Тварин.)
Бабуся. Я хотіла на обід пригостити вас борщем, але не встигла зібрати овочі. Чи не допоможете мені?
Вихователь. Допоможемо, діти? А де ж ми будемо збирати овочі? (На городі.)
Гра «На городі»
По городу походжаєм,
Овочі ми розглядаєм.
(Діти ходять по килимку і розглядають овочі.)
Овочі ми розглядаєм
І найкращі вибираєм.
(Нахиляються і збирають овочі.)
Вихователь.
Діти, овочі позбирайте,
Міцно їх в руках тримайте.
На свої місця ідіть,
Обережно в кошик їх кладіть.
(Діти кладуть у кошик овочі.)
Вихователь. Які ви овочі зібрали? Назвіть їх. (Моркву, капусту, буряк, помідор, картоплю.)
(Діти викладають овочі і називають їх.)
Вихователь. Я зірвала жовтогарячу моркву, а ви? (Великий буряк, червоний помідор, зелену капусту та ін.)
Бабуся. Молодці, малята! Ви мені дуже допомогли.
Я в окріп буряк поклала,
А вода плюскоче: «Мало!»
Додала туди квасолю,
Цибулину і морквину,
І картопельки ще трошки.
Ох і гарний вийшов борщик!
Вихователь. То що зварила бабуся? З чого вона варила борщик?
Бабуся. А ще я приготую вам багато страв, а ви їх скуштуєте. Ось погляньте, що я буду готувати.
(Розглядаються малюнки, які допомагають дітям назвати страви. Вихователь навчає утворювати слова: борщ — борщик, сухар — сухарик, хліб — хлібчик, салат — салатик тощо.)
Бабуся. Молодці, дітки! Я зварю вам на обід борщику і пригощу вас.
Підсумок
— Діти, а нам час повертатися до дитсадочка.
— Що слід сказати бабусі? (Діти дякують і пригощаються.)
— Що ми сьогодні робили? Що вам сподобалося?
Тема: Допоможемо бабусі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі