Тема: У квітнику. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладіі
Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про рослини, які цвітуть у квітнику; навчати визначати основні частини будови рослини — стебло, листя, квітка; складати квітку з частин; закріплювати навички вживання іменників із прийменниками; формувати уміння описувати квітку за допомогою запитань вихователя, розповідати невеликі вірші; розвивати зв’язне мовлення, увагу, логічне мислення; виховувати любов до природи, охайність.
Словник: збагачувати словник дітей словами: айстри, жоржини, чорнобривці, різнокольорові.
Матеріал: кошик; метелик-іграшка; картинки із зображенням квітів, розрізані на частини; квіти з паперу; шапочки.
Хід заняття У квітнику. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
(Діти з вихователем підходять до квітника.)
— Подивіться, тут якийсь кошик.
Давайте подивимося, що там. Що це? (Метелик.)
— Який він?
— Який у нього настрій? Чому метелик може сумувати?
Мабуть, злий вітрюган налетів на квітник і зламав усі квіти. Давайте допоможемо метеликові та складемо квіти.
Дидактична гра «Склади квітку»
— Розкажіть, що є у квіточки?
(Діти називають будову квітки.)
— Подивіться, який у нас гарний квітник. Які квіти ви тут бачите?
(Діти називають квіти: айстри, жоржини, чорнобривці.)
— А якого кольору квіти у квітнику?
— Можна сказати, що вони різнокольорові.
Метелик хоче дізнатися, чи знаєте ви віршики про ці квіти? (Діти декламують вірші.)
Айстри
Айстри —
Зірочки барвисті.
Наче осені
Намисто.
Чорнобривці
Чорнобривців
Карий цвіт
Зачаровує весь світ.
Жоржини
Всміхаються до сонечка
Яскравії жоржини,
Червоні, жовті, білі
В них квіточки-голівки.
— Метеликові дуже сподобалося. Подивіться, як він крильцями замахав і пропонує пограти у гру.
Дидактична гра «Де заховався метелик?»
(Метелик біля жоржини, за айстрою, під чорнобривцями тощо.)
Гра-хоровод
Пішли діти в квітничок квіточки збирати.
Жовті, сині, білі — на вінок зривати.
Квіточки зривали, віночки звивали
Віночки звивали — на голівку клали.
Як сплели віночки, завели таночки.
— А тепер метелик хоче перетворити вас на квіточки. Він торкнеться до вас крильцями, і ви станете квіточками. І розкажете нам, які ви квітки.
(Діти одягають шапочки (за вибором).)
Запитання для опису
— Як ти називаєшся?
— Що у тебе є? Ти велика чи маленька квітка?
— Які в тебе листочки? Якого ти кольору?
— Що ти любиш?
(Вихователь розкидає змішані паперові квіти жоржин, айстр, чорнобривців.)
— Ой, злий чарівник розкидав усі квіти, а нам потрібно зібрати для метелика три букети із жоржин, айстр і чорнобривців.
(Діти збирають квіти, складають букети.)
— Які квіти в цьому букеті? А в цьому?
— Давайте подаруємо ці квіти метеликові.
— Метелик махає нам крильцями, прощається з нами. Що ми скажемо метеликові? («До побачення!»)
Підсумок
— Чи сподобалося вам у квітнику?
Тема: У квітнику. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі