Тема: Сервіруємо стіл. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріплювати отримані знання про назви і види посуду, його призначення; розвивати активне мовлення, цікавість; виховувати бережливе ставлення до посуду, бажання допомагати дорослим.
Хід заняття Сервіруємо стіл. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Доброго ранку, діти!
Діти вітаються з вихователем і Васильком.
— Василька запросили сьогодні на день народження його друзі. Але він говорить, що, напевне, не піде, бо не знає, як користуватися столовими приборами. Допоможемо йому?
Спочатку давайте згадаємо, яким буває посуд. (Кухонним, столовим, чайним.)
— Ну, Васильку, будемо тепер тобі помагати.
Бере іграшковий посуд, розставляє його і коментує свої дії.
Вихователь. Спочатку я ставлю… (тарілку), потім з лівого боку від тарілки кладу… (виделку), а з правого боку… (ложку), під тарілку кладу паперову… (серветку). Діти, а коли користуються серветкою? (Коли забрудняться.)
Далі вихователь пропонує дітям, які бажають, накрити так само стіл і прокоментувати свої дії.
Вихователь. Діти, погляньте, як гарно накритий стіл. Усе, що стоїть на столі, можна назвати загальним словом: столові прибори.
— А чого ще не вистачає на столі? На що ми покладемо хліб? (На блюдце.) Василько дякує дітям і пропонує відпочити.
Фізкультхвилинка
Хоч на зріст я ще маленька,
В мене кіска ще тоненька, (Показують рукою.)
Та робити дещо вмію:
Ось тарілочку помию, (Однією долонькою гладять іншу.)
Ось кімнату замітаю, (Нахилившись, удають, що замітають.)
Вранці квіти поливаю, (Імітують поливання квітів із лійки.)
Всього я сама навчусь, (Розводять ручки.)
Бо роботи не боюсь. (Водять пальчиком.)
Я матусі помагаю: (Показують на себе.)
Пил із меблів витираю, (Удають, що витирають ганчіркою.)
А як звариться обід,
Я накрию стіл, як слід. (Обидві ручки простягають уперед.)
— Ой, як смачно запахло, понюхайте повітря.
— Пригостимо Василька? Як його потрібно запросити до столу? (Сідай, будь ласка, до столу.)
— Дітки, згадайте, що слід робити перед тим, як сідати до столу? (Помити руки.)
— Діти, який посуд стоїть перед Васильком?
— А тепер нам потрібно навчити його користуватися столовими приборами.
Вихователь (удає, що наливає суп і додає). Васильку, я наливаю тобі суп, він гарячий, будь обережним. В яку руку ти візьмеш ложку? В яку хліб? (Діти відповідають за Василька.)
— Ти тепер не боїшся йти на свято до друзів, зрозумів, як слід користуватися столовими приборами і поводитися за столом?
— Діти, а що необхідно зробити з посудом, яким користувався Василько? (Вимити, витерти і скласти у шафу.)
— Правильно. А як слід мити, витирати і складати посуд? (Обережно, щоб не розбити.)
— Які ви розумні, малята. Ви і Василька навчили, і самі згадали все, що потрібно знати про посуд.
Дидактична гра «Чарівна скринька»
Мета: закріплювати знання дітей про різновиди посуду: чайний, столовий; виховувати бережливе ставлення до посуду.
Матеріал: картинки із зображенням посуду, скринька.
Діти по черзі дістають картинки із зображенням посуду, називають його.
Підсумок
Вихователь. Василькові вже час іти на день народження. Побажаємо йому гарно відпочити. А ми пограємо з вами у веселу гру-хоровод «Іменинний пиріг».
Тема: Сервіруємо стіл. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі