Заняття 3 Тема. Завдання чарівника-олівця. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 3 Тема. Завдання чарівника-олівця. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: продовжувати вивчати властивості натурального ряду чисел; вчити порівнювати числа на основі попереднього порівняння груп предметів і на основі знання послідовності чисел на даному відрізку натурального ряду; розвивати увагу; виховувати спостережливість під час порівняння груп предметів.

    Матеріал: ілюстрації до казок «Вовк і семеро козенят», «Три ведмеді», «Колобок»; розрізні цифри; чарівна скринька; Чарівник-Олівець; квіти;  листя; ниточки.

    Хід заняття 3 Тема. Завдання чарівника-олівця. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    З-за дверей чути дзвоник.

    — Що це, малята? Здається, до нас хтось завітав.

    Давайте запросимо його. (Діти запрошують, але він не заходить, просить виконати завдання.)

    Дидактична гра «Порахуй звуки і покажи цифрою»

    (7 ударів у бубон, 3 оплески, 2 стуки в двері, 5 разів задзвенів дзвоник…)

    — Хто ж завітав до нас? (Чарівник-Олівець.)

    — Що ж він нам приніс? (Ілюстрації до казок.)

    — А ось його завдання.

    — Полічити, скільки казкових героїв на кожному з малюнків, і показати цифрою.

    — Які числа відсутні? Знайдіть їх.

    — А тепер їх вишукайте по порядку в ряд 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

    — Чарівник-Олівець приніс із собою скриньку. Зазирнемо в неї? (У скриньці — квіти і листочки.)

    — Як ви гадаєте, чого більше в скриньці — квітів чи листочків?

    — Як перевірити?

    — Викладаємо на набірне полотно квіти — на верхню смужку, листочки — на нижню. Чого більше? На скільки? Як зробити, щоб було порівну?

    — Махнув Олівець своїм чарівним плащем… (Додає одну квітку.)

    — Що змінилось?

    — Чого стало більше? На скільки? Що зробити, щоб і квітів і листочків стало по вісім?

    — А 8 квітів і 8 листочків ми позначимо цифрою 8. Знайомство з цифрою 8.

    — На що вона схожа?

    Олівець пропонує зазирнути ще раз до чарівної скриньки. (Покласти ниточки за кількістю дітей.)

    — Що там?

    — За допомогою цих ниточок Олівець пропонує викласти цифру 8.

    — Якого в тебе кольору цифра 8? А в тебе, Катрусю?

    — Чарівник-Олівець дуже любить подорожувати на хмаринках. А ви хочете подорожувати разом із ним?

    Дидактична гра «Що зайве?»

    Умова. Вихователь по черзі показує дітям по одній хмаринці, а діти повинні знайти на ній зайве і пояснити чому.

    — Прилетіли ми на хмарині на чарівну галявину, де живуть лише птахи. Прислухайтесь: чомусь співу не чутно. Чому? Як ви гадаєте? Здається, пташки зголодніли.

    Дидактична гра «Нагодуємо пташок»

    Робота з роздавальним матеріалом — перфокартами.

    Умова. У порожньому віконечку діти повинні намалювати стільки зернят, щоб їх кількість відповідала цифрі, яка стоїть зліва.

    Вмикається запис співу птахів.

    — Ой, чуєте, пташки дуже вдячні вам за допомогу і дарують вам чарівну пісню.

    — Що ж, час вертатись до дитячого садка. Чи сподобалась вам подорож з Чарівником-Олівцем?

    — Що найбільше запам’яталось?

    — Кому ви допомогли сьогодні?

    Заняття 3 Тема. Завдання чарівника-олівця. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
