Заняття 3 Тема. Хліб — це життя. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

      Заняття 3 Тема. Хліб — це життя. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

      Програмовий зміст: ознайомити дітей із тим, що хліб — це цінний продукт харчування, це святиня народу; ознайомлювати з давніми традиціями випікання хліба, дати знання про піч, її властивості; розширювати знання про працю хліборобів; навчати цінувати працю, вчити берегти хліб, поважати людей, які його вирощують.

      Хід заняття 3 Тема. Хліб — це життя. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

      Вихователь  (читає вірш).

      «Хліб, як сонце», — каже мати,
      «Хліб, як сонце», — каже тато,
      «Хліб, як сонце», — кажуть люди.
      Хліб, як сонце, — завжди буде.

      Здавна існує традиція зустрічати гостей хлібом. Хліб — це святиня нашого народу. Для чого ж нам потрібен хліб? Чим пахне хліб?

      Пахне хліб, як тепло пахне хліб
      Любов’ю трударів і радістю земною,
      І сонцем, що всміхається весною,
      І щастям наших неповторних діб —
      Духмяно пахне хліб.

      Багато праці потрібно докласти, щоб з маленької зернини до нас на стіл потрапив пухкий запашний хліб.  Звідки ж до нас приходить хліб? Ви про це дізнаєтесь, якщо розгадаєте загадки.

      Ходить полем з краю в край,
      Ріже чорний коровай.

      — Що це? (Трактор оре землю.)

      — А хто працює на тракторі? (Тракторист.)

      Робота за картиною «Сівалки сіють».

      Вихователь. Люди сіють зерно весною і дбають про те, щоб посіяти його в сиру землю.

      Коли зерно проростає, його поливають дощі, гріє сонечко.

      Робота за картиною «Хлібне поле».

      Вихователь. Ось таке поле влітку. Спочатку зерно буває зеленим, а потім достигає і стає жовтим. А про що ця загадка?

      Золотавий та вусатий,
      В ста кишенях сто маляток. (Колосок.)

      — А коли збирають хліб? Давайте подивимось, яка ж сільськогосподарська техніка допомагає людям збирати зерно.

      Робота за картиною «Комбайн молотить зерно»

      Бесіда про те, як випікають хліб, куди його потім везуть. Діти пригадують прислів’я про хліб.

      Вихователь. А ви знаєте, як у давнину випікали хліб? У кожній хаті була піч, нею обігрівали житло, в ній варили їжу, випікали хліб. Піч тримали завжди в чистоті. Із нею пов’язано багато повір’їв і звичаїв. Випікання хліба — тривала і складна праця. Спечений хліб клали на чистий рушник. А коли починали їсти, хліб хрестили.

      Давайте пригадаємо вірші про хліб. (Діти декламують вірші.)

      Підсумок

      Вихователь. Що нового ви дізналися? Чи змінилося у вас ставлення до хліба?

      — Завершимо наше заняття прислів’ям «Хліб — усьому голова».

      Заняття 3 Тема. Хліб — це життя. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

      Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
