Тема: В пошуках казки. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: В пошуках казки. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст

зв’язне мовлення: формувати уміння відтворювати зміст казки за серією картинок;

граматика: формувати навички утворювати слова зі зменшувано-пестливими суфіксами та суфіксами згрубілості, негативної оцінки; утворювати дієслова протилежного значення за допомогою суфіксів; формувати уміння відповідати на запитання за змістом казок повними реченнями; розвивати логічне мислення; виховувати любов до книг, бажання читати казки та інші твори.

Словник:
активізувати вживання дієслів-антонімів та іменників, які часто вживаються у формі множини.

Матеріал: книжка з чистими сторінками, «чарівні двері», кошик, матеріал до гри «Дорогами казки» (картки із зображенням фрагментів казок «Снігуронька», «Кирило Кожум’яка», «У сонечка в гостях», «Колобок», «Кривенька качечка»).

Хід заняття В пошуках казки. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь

Сонце загляда в віконце,

І сміються дітлахи.

Нам дарує книжку сонце,

Де живуть наші казки.

(Вихователь розкриває книгу, а там порожні сторінки.)

Вихователь. Ой, погляньте, а де ж наші казки?

Діти. Наші казки зникли.

Вихователь. Чому вони зникли? (Варіанти відповідей дітей.)

Вихователь. Наші діти останнім часом дивляться дуже багато мультфільмів, а казок майже не читають. Казки образилися й пішли від нас. Як же їх повернути?

Діти. Скласти нові казки. Пошукати у бібліотеці. Попросити їх ласкаво, щоб повернулися.

Вихователь. Ми підемо на пошуки казок. Ви згодні?

Діти. Так, згодні.

(Під музику діти крокують.)

Діти підходять до «чарівних» дверей.

Вихователь. Щоб ці двері відчинилися, потрібно утворити словадії протилежного значення. Наприклад, «зайти», а як сказати навпаки?

Діти. «Вийти».

Пари слів:

• розв’язати — зав’язати;

• забігти — вибігти;

• залізти — злізти;

• в’їхати — виїхати;

• зачинити — відчинити;

• одягнути — роздягнути.

Вихователь. Ось і відчинилися наші двері. Що ще можна відчиняти?

Діти. Кватирку, вікно.

Вихователь. А що можна відкрити?

Діти. Коробку, пенал, скриньку.

Вихователь. А розгорнути?

Діти. Книжку, цукерку, пакунок.

(Діти звертають увагу на сходи.)

Вихователь. Ці сходи приведуть нас до казок, але спочатку слід сказати, скільки яких сходинок.

Діти. Одна біла сходинка. П’ять жовтих сходинок, дві зелених сходинки. Одна синя сходинка.

Фізкультхвилинка

За казками ми пішли,

Не одразу їх знайшли!

Ніжками ми тупали,

Кулачками стукали.

Пам’ятають казки нас,

Нахилились ми на «раз».

А на «два» ми піднялись,

І за руки узялись.

Всі по колу ми пішли.

Наші казочки знайшли.

(Діти виконують відповідні рухи.)

Вихователь. Ці різнокольорові сходинки привели нас до кошика, в якому сховалися наші казки. І казки з’являться лише тоді, коли ви називатимете відомих казкових героїв пестливо.

Діти. Деревце, вовчисько, вітрисько, вітерець, зайчисько, півничок, коточок, хлібець.

(Вихователь дістає з кошика картки та ігрові поля із зображенням казкових персонажів.)

Дидактична гра «Збери казку»

Робота в групах.

(Кожна група отримує набір картинок до певної казки.)

Діти викладають картинки послідовно, відповідно до змісту казки і супроводжують свої дії розповіддю.

Діти. Наша група вирішила, що це казка «Колобок». На картинках зображено бабусю, яка місить тісто для Колобка. Ось Колобок котиться лісовою стежинкою. Наступна картинка — Колобок із зайцем. Ось Колобок розмовляє з вовком. На цій картинці він зустрів ведмедя. А ось він сидить на носі у лисички.

Вихователь. Нарешті наші казки з нами!

Повертаємось ми нині

Із казкової країни.

У казках герої чемні.

Добрі ввічливі. Напевно,

Ви такими будете,—

Казки не забудете.

Підсумок

Вихователь. Чому ви сьогодні вирушили на пошуки казок?

— Які казки вам подобаються?

— На кого з героїв казок ви хотіли б бути схожими? Чому?

Тема: В пошуках казки. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладіі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *