Заняття 3. Тема. спостереження за працею няні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

  Заняття 3. Тема. спостереження за працею няні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

  Програмовий зміст: ознайомити дітей із працею няні (няня прибирає в груповій кімнаті, спальні, роздягальні, в умивальній кімнаті, подає їжу, миє посуд, допомагає дітям одягатись і роздягатись, піклується про дітей); виховувати повагу до праці няні; формувати уміння підтримувати чистоту.

  Хід заняття 3. Тема. спостереження за працею няні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

  Діти сидять півколом. Вихователь заносить іграшку ляльку Оленку.

  Вихователь. Діти, Оленка знову прийшла до нас, щоб дізнатися про те, як підтримується чистота у вашій групі. Давайте познайомимо Оленку з нашою нянею. Як її звуть? Що вона робить кожного дня?

  Так, вона турбується про те, щоб у групі було чисто: підмітає підлогу, миє і витирає вікна, пил на столах і стільчиках, чистить килими, миє іграшки. Вона приносить їжу з кухні, накриває на стіл, прибирає і миє посуд. А після обіду поспішає в спальню, щоб приготувати діткам чисту постіль, провітрити кімнату. Вона також дуже любить дітей і піклується, щоб їм усім добре жилося в дитячому садку.

  Оленка. Я теж хочу допомогти вашій няні.

  Вихователь. Оленко, наші дітки теж завжди хочуть допомагати своїй няні. Але вони ще маленькі, як і ти. Поспостерігаємо за роботою няні і будемо завжди шанувати й поважати її працю.

  (Спостерігають за прибиранням спальної кімнати.)

  Вихователь. Ось бачите, як чисто стало в нашій спальні. Після обіду ми залюбки прийдемо сюди відпочивати. А для того, щоб запам’ятати, чим працює наша няня, давайте пограємо у гру.

  Дидактична гра «Що зайве?»

  Мета: закріплювати знання дітей про працю помічника вихователя, про інвентар, яким він працює.

  Перед дітьми на столику розкладені іграшкові відро, ганчірка, лялька, віник, м’яч, швабра, книжка, совок.

  Вихователь викликає дітей, і вони прибирають зайві предмети. Називають які предмети потрібні няні, і з’ясовують їх призначення. Якщо дітям складно відповісти, на допомогу приходять лялька Оленка чи вихователь.

  Наприкінці заняття вихователь читає вірш Г. Бойко «Песик допомагає».

  Замітає зранку
  У дворі Мар’янка,
  Чисто замітає.
  Песик вийшов на поріг
  І хвостом змітає сніг —
  Песик помагає.

  Вихователь. А тепер, діти, разом із лялькою Оленкою допоможемо няні поскладати іграшки в іграшкову шафу.

  Підсумок

  Вихователь. Тепер ми завжди будемо допомагати нашій няні.

  Заняття 3. Тема. спостереження за працею няні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

  Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

  Комментарии закрыты.