Заняття 3. Тема. спостереження за працею няні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 3. Тема. спостереження за працею няні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: ознайомити дітей із працею няні (няня прибирає в груповій кімнаті, спальні, роздягальні, в умивальній кімнаті, подає їжу, миє посуд, допомагає дітям одягатись і роздягатись, піклується про дітей); виховувати повагу до праці няні; формувати уміння підтримувати чистоту.

    Хід заняття 3. Тема. спостереження за працею няні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Діти сидять півколом. Вихователь заносить іграшку ляльку Оленку.

    Вихователь. Діти, Оленка знову прийшла до нас, щоб дізнатися про те, як підтримується чистота у вашій групі. Давайте познайомимо Оленку з нашою нянею. Як її звуть? Що вона робить кожного дня?

    Так, вона турбується про те, щоб у групі було чисто: підмітає підлогу, миє і витирає вікна, пил на столах і стільчиках, чистить килими, миє іграшки. Вона приносить їжу з кухні, накриває на стіл, прибирає і миє посуд. А після обіду поспішає в спальню, щоб приготувати діткам чисту постіль, провітрити кімнату. Вона також дуже любить дітей і піклується, щоб їм усім добре жилося в дитячому садку.

    Оленка. Я теж хочу допомогти вашій няні.

    Вихователь. Оленко, наші дітки теж завжди хочуть допомагати своїй няні. Але вони ще маленькі, як і ти. Поспостерігаємо за роботою няні і будемо завжди шанувати й поважати її працю.

    (Спостерігають за прибиранням спальної кімнати.)

    Вихователь. Ось бачите, як чисто стало в нашій спальні. Після обіду ми залюбки прийдемо сюди відпочивати. А для того, щоб запам’ятати, чим працює наша няня, давайте пограємо у гру.

    Дидактична гра «Що зайве?»

    Мета: закріплювати знання дітей про працю помічника вихователя, про інвентар, яким він працює.

    Перед дітьми на столику розкладені іграшкові відро, ганчірка, лялька, віник, м’яч, швабра, книжка, совок.

    Вихователь викликає дітей, і вони прибирають зайві предмети. Називають які предмети потрібні няні, і з’ясовують їх призначення. Якщо дітям складно відповісти, на допомогу приходять лялька Оленка чи вихователь.

    Наприкінці заняття вихователь читає вірш Г. Бойко «Песик допомагає».

    Замітає зранку
    У дворі Мар’янка,
    Чисто замітає.
    Песик вийшов на поріг
    І хвостом змітає сніг —
    Песик помагає.

    Вихователь. А тепер, діти, разом із лялькою Оленкою допоможемо няні поскладати іграшки в іграшкову шафу.

    Підсумок

    Вихователь. Тепер ми завжди будемо допомагати нашій няні.

    Заняття 3. Тема. спостереження за працею няні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
