Заняття 3. Тема. Чарівна квітка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 3. Тема. Чарівна квітка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: вчити дітей уважно слухати вихователя, відповідати на поставлені запитання; за допомогою спеціально створених різноманітних ігрових ситуацій закріплювати елементарне математичні поняття один — багато; закріплювати основні кольори; ввести нові поняття високий — низький; спонукати дітей виявляти активність, ініціативу під час дидактичних ігор-вправ; створити позитивний емоційний настрій; за допомогою спеціально дібраних, багатофункціональних пальчикових вправ розвивати дрібну моторику, м’язи рук; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати працелюбність, цікавість до навчально-ігрової діяльності.

    Матеріал: іграшки: лялька, ведмедик, зайчики; два макети будиночків; два макети ялинок; дрібний збиральний матеріал; кошик; квіти.

    Хід заняття 3. Тема. Чарівна квітка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Діти заходять до групи і знаходять незвичайну гарну квітку.

    — Хто ж її загубив? Ми дізнаємось, коли виконаємо умову квітки. Для цього необхідно перетворитись на квіти.

    Діти перетворюються на квіти — виконують паличкову вправу «Квітка».

    Після цього чути тихенький стук у двері — заходить лялька Марійка. Каже, що це — її квітка. Лялька вітається і знайомиться з дітьми.

    Розповідає, що заблукала, не може знайти свою хатинку. Діти вирішують допомогти ляльці.

    З’являється перша перешкода на шляху — ведмедик наламав гілочок.

    — Діти, скільки ведмедик наламав гілочок? (Багато.)

    — Ми їх будемо збирати в кошик.

    — Скільки у нас кошиків? (Один.) Зараз нам необхідно взяти по одній гілочці.

    — Скільки у Каті, у Стаса, у Віоли? (Одна.) Покладіть гілочки в кошик.

    — Скільки в кошику гілочок? (Багато.)

    Подорож триває. Діти заходять у лісочок і бачать дві ялинки.

    — Як називаються дерева?

    — Якого кольору в них вбрання? Ялинки — це хазяйки лісу, його господарки. Одна ялинка мама, інша — донька. Де мама, як ви гадаєте? (Діти відповідають.)

    — Чому ви вирішили, що це мама?

    Закріплення понять високий — низький.

    Показати, яка висока-висока мама ялинка, а донечка — низенька. Діти прощаються з ялинками і вирушають далі.

    — Хто там причаївся за пеньочками? (Діти бачать зайчиків і ведмедика.)

    — Скільки тут зайчиків? А ведмедиків?

    — Від кого ж вони сховались? Дивіться, як вони тріпочуть вушками. Давайте покажемо, як зайчики тріпочуть вушками.

    Виконання пальчикової вправи.

    — Як ви гадаєте, кого злякалися зайчики? (Лисички)

    Розглядання лисички.

    — Діти, ми вже так довго подорожуємо, що наші ніжки стомилися і десь заховались під кущик відпочити. Давайте їх пошукаємо.

    Виконання вправи для розвитку дрібної моторики рук «Шукаємо ніжки, голівку».

    — Ніжки знайшлись, відпочили і рушили далі. Де ж Марійчина хатиночка?

    Раптом з’являються на галявинці дві хатинки.

    — Які хатинки ви бачите, діти? (Високу, низеньку.)

    — Де висока? Де низька? Яка ж з них Марійчина? Давайте подзвонимо в цю. Яка це хатинка? (Низька.)

    Пальчикова вправа «Дзвіночок»

    З будиночка з’являються гуси.

    Виконання пальчикової вправи-потішки «Гуси».

    — А ось друга хатинка. Яка вона? (Висока.)

    — Ця хатинка Марійчина. Марійко, ми знайшли твою хатинку!

    Лялька радіє, дякує дітям, танцює з ними таночок.

    Заняття 3. Тема. Чарівна квітка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
