Заняття 29 Тема. Хвала рукам, що пахнуть хлібом. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

  Заняття 29 Тема. Хвала рукам, що пахнуть хлібом. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

  Програмовий зміст: розширювати і закріплювати уявлення дітей про послідовність процесів вирощування хліба; про те, що хліб — найцінніший продукт харчування, що для його одержання потрібно докласти багато зусиль; навчати цінувати працю хліборобів; берегти хліб; виховувати повагу до людей, які вирощували хліб.

  Хід заняття 29 Тема. Хвала рукам, що пахнуть хлібом. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

  Діти сідають на стільці.

  Вихователь. Діти, сьогодні незвичайний день. Сьогодні свято у працівників сільського господарства. А які сільськогосподарські професії ви знаєте? (Тракторист, комбайнер, хлібороб, шофер, доярка.)

  — Так от, сьогодні ми будемо з вами говорити про хліб і про тих, хто його вирощує.

  Бесіда із розгадуванням загадки.

  — Золотий і вусатий,
  У ста кишенях — сто малят. (Колосок.)

  (Вихователь показує малятам колосок і зерно.)

  — А що люди роблять із зерна?

  — А з борошна?

  Вихователь. Без хліба ми не можемо прожити жодного дня. Хліб завжди берегли, на його честь складали пісні, вірші, прислів’я. У народі про хліб говорять, як про живу істоту: «Хліб усьому голова; хліб — батюшка». Давайте пригадаємо прислів’я про хліб:

  • Піт на спині — хліб на столі;

  • Хочеш їсти калачі — не сиди на печі;

  • Буде хліб — буде й пісня.

  А як називають людей, які вирощують хліб? (Відповіді дітей.) Так, це хлібороби. Вони працюють для того, щоб ми з вами їли смачний і духмяний хліб, і тому ми повинні поважати цих людей. А які ще професії належать до хліборобської праці?

  Робота за картиною

  — Давайте розглянемо цю картину.

  Бесіда за змістом зображеного.

  — Що ви бачите на ній?

  — Що робить трактор?

  — Людина якої професії працює на тракторі?

  Вихователь. У народі говорили: «Весна ледачих не любить». Заплющіть очі і послухайте, скільки краплинок дощу впало на землю, і плесніть стільки ж разів у долоні. Ось бачите, як багато потрібно краплинок для гарного урожаю.

  Перегляд діафільму «Хлібне поле влітку»

  Дидактична гра «Спечи коровай»

  Діти складають зображення короваю з частин розрізаної картинки.

  Вихователь. «Хліб нам дає життя» — так кажуть у народі. Потрібно берегти кожну крихту хліба, їсти його не поспішаючи, а якщо упав шматочок — віддай його кішечці або пташці.

  Честь і шана хліборобам,
  А живуть вони в селі.
  Хлібороби хліб нам роблять,
  Знайте й ви про це, малі.
  А їсте ви паляницю,
  Калачі смачні їсте,
  Не забудьте уклониться
  Хліборобові за те.

  Підсумок

  Вихователь. Давайте всі разом подякуємо хліборобам за те, що у нас завжди є хліб на столі.

  Заняття 29 Тема. Хвала рукам, що пахнуть хлібом. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

  Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

  Комментарии закрыты.