Тема: Хвала рукам, що пахнуть хлібом. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: розширювати і закріплювати уявлення дітей про послідовність процесів вирощування хліба; про те, що хліб — найцінніший продукт харчування, що для його одержання потрібно докласти багато зусиль; навчати цінувати працю хліборобів; берегти хліб; виховувати повагу до людей, які вирощували хліб.
Хід заняття Хвала рукам, що пахнуть хлібом. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Діти сідають на стільці.
Вихователь. Діти, сьогодні незвичайний день. Сьогодні свято у працівників сільського господарства. А які сільськогосподарські професії ви знаєте? (Тракторист, комбайнер, хлібороб, шофер, доярка.)
— Так от, сьогодні ми будемо з вами говорити про хліб і про тих, хто його вирощує.
Бесіда із розгадуванням загадки.
— Золотий і вусатий,
У ста кишенях — сто малят. (Колосок.)
(Вихователь показує малятам колосок і зерно.)
— А що люди роблять із зерна?
— А з борошна?
Вихователь. Без хліба ми не можемо прожити жодного дня. Хліб завжди берегли, на його честь складали пісні, вірші, прислів’я. У народі про хліб говорять, як про живу істоту: «Хліб усьому голова; хліб — батюшка». Давайте пригадаємо прислів’я про хліб:
• Піт на спині — хліб на столі;
• Хочеш їсти калачі — не сиди на печі;
• Буде хліб — буде й пісня.
А як називають людей, які вирощують хліб? (Відповіді дітей.) Так, це хлібороби. Вони працюють для того, щоб ми з вами їли смачний і духмяний хліб, і тому ми повинні поважати цих людей. А які ще професії належать до хліборобської праці?
Робота за картиною
— Давайте розглянемо цю картину.
Бесіда за змістом зображеного.
— Що ви бачите на ній?
— Що робить трактор?
— Людина якої професії працює на тракторі?
Вихователь. У народі говорили: «Весна ледачих не любить». Заплющіть очі і послухайте, скільки краплинок дощу впало на землю, і плесніть стільки ж разів у долоні. Ось бачите, як багато потрібно краплинок для гарного урожаю.
Перегляд діафільму «Хлібне поле влітку»
Дидактична гра «Спечи коровай»
Діти складають зображення короваю з частин розрізаної картинки.
Вихователь. «Хліб нам дає життя» — так кажуть у народі. Потрібно берегти кожну крихту хліба, їсти його не поспішаючи, а якщо упав шматочок — віддай його кішечці або пташці.
Честь і шана хліборобам,
А живуть вони в селі.
Хлібороби хліб нам роблять,
Знайте й ви про це, малі.
А їсте ви паляницю,
Калачі смачні їсте,
Не забудьте уклониться
Хліборобові за те.
Підсумок
Вихователь. Давайте всі разом подякуємо хліборобам за те, що у нас завжди є хліб на столі.
Тема: Хвала рукам, що пахнуть хлібом. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі