Тема: Скарб кота Леопольда. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Скарб кота Леопольда. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладіі

Програмовий зміст

зв’язне мовлення: вчити дітей складати невеликі розповіді, відповідати на запитання повними реченнями; розгадувати загадки;

граматика: формувати уміння правильно вживати прийменники; активізувати уміння узгоджувати дієслова з іменниками; розвивати дрібну моторику рук; виховувати бажання допомагати тим, хто того потребує.

Словник: збагачувати словник дітей іменниками на позначення транспорту.

Матеріал: іграшки — двоє мишенят; транспорт; олівці; схеми; скринька; дидактична гра «Ми їдемо, їдемо».

Хід заняття Скарб кота Леопольда. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

У групу до дітей завітали двоє мишенят. Вони просять дітей допомогти знайти скарб кота Леопольда. Мишенята принесли з собою план. Вихователь пропонує його розглянути.

Вихователь. Де захований скарб? А де ми зараз з вами перебуває?

Діти. Скарб заховано у лісі. Ми перебуваємо у місті, яке називаєть ся Куп’янськ.

Вихователь. На чому можна пересуватися по місту? Поясніть свою відповідь.

Діти. На маршрутному таксі, на автобусі, на тролейбусі, на трамваї.

Вихователь. На чому ми доїдемо до лісу? (На карті зображено залізницю.)

Діти. До лісу ми можемо доїхати потягом.

Вихователь. На нашому шляху — велике озеро. На чому ми здолаємо цей шлях?

Діти. На човні, на пароплаві, на катері, на плоту.

Вихователь. Наш шлях лежить через гори. Який вид транспорту допоможе подолати шлях через гори? (Відповіді дітей.)

— Чому ви так вирішили?

Вихователь. А лісом на якому транспорті нам буде пересуватися зручніше? (Варіанти відповідей дітей.)

Вихователь. То ж рушаймо. Але щоб миші не заплуталися, з’єднайте лініями види транспорту з відповідними малюнками ліворуч.

Фізкультхвилинка

Раз — підняти руки вгору,
Два — схилитися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкнетеся підлоги.
Три, чотири — прямо стати,
Будем знову починати.

Вихователь. Уже час вирушати на пошуки скарбу. А де ж наш транспорт?

— Щоб він з’явився треба відгадати загадки.

• Залізні подружки тримаються за руки.
Одна з трубою їх тягне за собою. (Потяг.)

• Ухопився за дріт, покотився у світ,
Повіз близняток, цілий десяток. (Електровоз.)

• Дім по вулиці повзе, на роботу всіх везе.
Не на курячих ногах, у гумових чобітках. (Автобус.)

• Будиночок ріжки має, людей на роботу збирає.
Швидко по місту біжить, а за кермом водій сидить. (Тролейбус.)

• По хвилях лебідь пливе, людей на собі везе. (Корабель.)

(Після того, як діти розгадують загадку, вихователь виставляє на стіл іграшкові види транспорту: потяг, тролейбус, автобус, корабель.)

Вихователь. Ось і транспорт у нас є. Давайте розставимо його за планом і вирушимо разом із мишенятами за скарбом.

(Діти розставляють транспорт і свої дії супроводжують розповіддю.)

Діти. Ми з мишенятами по місту поїдемо на тролейбусі, потім пересядемо на трамвай і виїдемо за місто. До лісу будемо їхати потягом або електровозом. Озеро перепливемо на катері або на кораблі. А через гори перелетимо на вертольоті або на літакові. А лісом зручніше буде їхати на велосипеді чи на самокаті.

(Діти з мишенятами підходять до скрині.)

Вихователь. Ось ми вже і знайшли скарб кота Леопольда. Що може бути у скриньці? (Відповіді дітей.)

(Вихователь відчиняє скриньку і виймає гру «Ми їдемо, їдемо».)

Вихователь. Ця гра навчить вас та мишенят розрізняти і називати види транспорту, орієнтуватися на дорозі, допоможе стати уважнішими. Давайте подякуємо котові Леопольду і пошлемо йому телеграми з розповідями про те, як ви допомагали мишенятам.

Тема: Скарб кота Леопольда. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *