Тема: На ярмарку. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: вчити дітей описувати овочі за зразком вихователя, будуючи розповіді з 3–4 речень; узгоджувати слова-назви ознак — із назвами предметів; відповідати на запитання який?; удосконалювати вміння слухати вихователя, відгадувати загадки; розвивати пам’ять, уяву, зв’язне мовлення, мислення; виховувати емоційність, уміння слухати інших.
Словник: активізувати вживання іменників-назв овочів, прикметників.
Матеріал: одяг для господині; овочі; кошик; тарілки з нарізаними овочами (сирими, вареними); чарівний мішечок.
Хід заняття На ярмарку. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Сьогодні я запрошую вас на ярмарок. (Вихователь в одязі господині.)
Гості дорогії!
Подивіться, ось базар. Різний є для всіх товар. Можна все отут знайти, Так заходь і щось купи!
— Скажіть, малята, що продають на цьому ярмарку? (Овочі, городину.)
— А де росте городина?
— Які овочі ви тут бачите? Я бачу великі гарбузи, жовту кукурудзу, а ви?
(Діти називають овочі та їх ознаки.)
— Овоч дам тому із вас, Хто описать його гаразд.
— Щоб придбати овочі на нашому ярмарку, потрібно їх описати.
(Вихователь описує овоч. Діти описують овочі за зразком вихователя.)
— Молодці, малята, багато овочів купили. Але чи пізнаєте ви їх за смаком?
Дидактична гра «Скуштуйте»
(Вихователь пропонує по черзі скуштувати нарізані шматочками овочі.)
— Якою є на смак морква? (Солодка, сира.)
— Яким є на смак помідор? (Кислий, солодкий, сирий.)
— Якою є на смак картопля? (Варена, смажена.)
Виконується пісня «Урожайна» (сл. та муз. В. Волковської).
— А який же ярмарок без загадок! Ось у мене є чарівний кошик. У ньому овочі, які я купила на ярмарку. Відгадайте, що я купила?
Сідайте зручненько і відгадуйте гарненько.
У темній я живу коморі,
А коса моя надворі.
Гарбузова я сестра
Мене звати… (морква).
Поки зелені, всі їх шанують.
Сирими їдять і консервують.
А як пожовкнуть, смак свій втрачають
І тому люди їх не вживають. (Огірки.)
Ціле літо одягалась,
Навіть спеки не злякалась.
А хто стане роздягати,
Буде сльози проливати. (Цибуля.)
Сидить баба, одягнулась,
В сто сорочок загорнулась.
Ціле літо достигає
До нас у борщик поспішає. (Капуста.)
Спершу зацвіли на вітах
Невеличкі жовті квіти.
Коли квіти облетіли
— М’ячики зазеленіли.
Довго м’ячики зростали,
Аж поки червоні стали. (Помідори.)
Підсумок
— Молодці, дітки, гарно відповідали. Чи сподобалося вам у нас на ярмарку? Що сподобалося найбільше? За те, що ви були розумними, кмітливими, я пригощу вас гостинцями.
(Господиня роздає гостинці: бублики, цукерки тощо.)
Тема: На ярмарку. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі