Тема: Робота за картиною «Діти граються кубиками». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: удосконалювати уміння дітей відповідати на запитання за змістом картини і складати короткі розповіді; формувати навички відмінювання іменників — форма родового відмінка; поглиблювати знання дітей про іграшки, закріплювати навички складати з частин ціле; розвивати уміння характеризувати предмети за їх істотними ознаками, мислення, оковимір, зв’язне мовлення, увагу; виховувати наполегливість, старанність, дбайливе ставлення до іграшок.
Словник: збагачувати словниковий запас дітей словами на позначення іграшок.
Матеріал: повітряна куля з кошиком; іграшки (ведмедик, м’яч, лялька, кубики та ін.); картина «Діти граються кубиками», картинки із зображенням іграшок, розрізані на частини.
Хід заняття Робота за картиною «Діти граються кубиками». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Подивіться, діти, що це у нас у групі. (Повітряна куля.)
— Хто це прилетів на повітряній кулі? (Іграшки.)
— Це нові іграшки прилетіли.
— Назвіть їх. Чи знаєте ви про них віршики?
(Діти декламують вірші про іграшки.)
Ну, а це — ведмідик Мишко,
Він і плаче і реве:
Вивихнув учора ніжку —
І тепер кривенький трішки…
Ну нічого — заживе.
По галявці лісовій
Скаче м’ячик, мов живий,
А за ним веселі діти
— Треба м’ячика зловити.
Лялечку маленьку
Вмию я раненько
І в нову сорочку
Одягну я дочку.
— Давайте пограємо з іграшками у гру. Вони будуть ховатися, а ви будете відгадувати, хто заховався.
Дидактична гра «Чого не стало?»
— А як називаються ці іграшки? (Кубики.)
Що можна з ними робити?
Що ви вмієте будувати з кубиків?
— Подивіться, як граються кубиками діти в дитсадку. (Виставляється картина)
— Що роблять діти?
— Хто привіз кубики?
— На чому привіз кубики хлопчик?
— Якого вони кольору? Що з них побудували хлопчик і дівчинка? Що ще ви помітили на картині? Як граються діти?
(Розповіді 2–3 дітей.)
— Діти, а давайте влаштуємо у нашій групі іграшковий зоопарк.
— Скажіть, хто живе в зоопарку?
— А де ж нам узяти тварин? (Пропозиції дітей.)
— Давайте ми з вами їх виготовимо.
— Ось у мене є такі частинки. Ви можете сказати хто це? А це хто? (Ні.)
— Потрібно з цих частинок скласти тварин.
(Діти складають із частин ціле.)
— А тепер цих тварин розмістимо на галявинці ось у цьому зоопарку.
(Вихователь виставляє макет галявинки, діти розкладають зображення тварин.)
— Давайте тепер пограємося нашими іграшками. Як ми будемо гратися?
Тема: Робота за картиною «Діти граються кубиками». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі