Тема: Ознайомлення з властивостями паперу. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Ознайомлення з властивостями паперу. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: допомогти дітям шляхом використання різних прийомів визначити якості паперу: різний колір, гладенький чи шорсткий, тоненький та цупкий, легко мнеться, розчиняється у воді, не міцний.

Підготовча робота

Розглядання дітьми паперу, проведення бесіди, експериментів.

Хід заняття Ознайомлення з властивостями паперу. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь

Казка в гості до нас завітала,
Щоб грати й гуляти разом,
Але у садочку десь заблукала,
Давайте її погукаєм разом.

Немає казочки, тож давайте самі вирушимо в казкову країну. А допоможе нам у цьому чарівна пір’їнка. (Заплющивши очі, сказали такі слова.)

Діти

Один, два, три — повернись
І в казковій країні опинись. (Розплющити очі.)

Вихователь. Ось ми і в казковій країні. А в ній у фантастичному великому лісі, живе маленьке мишенятко. І ми сьогодні прийшли до нього в гості. Ой, які тут гарні деревця. Подивіться. Як ви гадаєте, вони справжні? Так, вони фантастичні. І зроблені з картону. Доторкніться до дерев, які вони на дотик? (Цупкі, гладенькі, не мнуться, не рвуться, вони зроблені з картону.)

— Дітки, а де ж мишенятко? Я його не бачу. А де у лісі ховається мишенятко? (Відповіді дітей.) Так, правильно. Давайте заглянемо у нірку.

— Ой, яке гарне мишеня, красиве. Придумайте йому ім’я. Давайте тепер із ним привітаємося. Яке воно на дотик? (Пухнасте, м’якеньке, сіреньке.)

— Воно зроблене з паперу з ворсинками, тому таке пухнасте. Я зараз розповім казку про наше мишенятко.

Одного разу воно вирішило змайструвати собі човник. йому хотілося, щоб його човник був незвичайним, просторим, легким, щоб улітку можна було плавати по річці і ловити рибку. І тоді мишенятко змайструвало човник із дуже легкого і тонкого паперу. Ось такий. (Тиснений папір.)

І одного дня мишенятко прийшло до річки. Пустило свій човник і побачило ось що… Що трапилося з човником? (Відповіді дітей.) А чому так трапилося? (Папір тонкий і тому розчиняється у воді.)

Сіло мишенятко під деревцем і плаче. Почув зайчик, що хтось плаче, і прибіг до мишенятка. Який зайчик? (Пухнастий, м’якенький.)

Запросив зайчик мишенятко до себе в будиночок. Із чого в зайчика будиночок? Якого кольору? (Зелений, гладенький, міцний.) Зайчик у нас біленький, пухнастий, м’який. А папір буває білим? (Аркуш для малювання, письма.) А який це пухнастий папір? (Із маленькими ворсинками.) А папір буває боязким? (Відповіді дітей.) Давайте подмухаємо на серветочку. Як вона тремтить від вітру? Як зайчик, коли злякається.

— А папір буває швидким? (Якщо зробити човник і пустити по водичці.) А тепер давайте пограємо в гру.

Дидактична гра «Хустиночка»

Ось у мене є різні хустиночки із паперу, із тканини. Оберіть паперові хустинки. А можна їх прати? (Відповіді дітей.) Що з ними станеться? (Папір у воді розривається.) Давайте перевіримо. (Перуть паперові хустинки.)

Вихователь. Добре ми попрацювали, мабуть, втомилися. Сідайте на галявинку. Розкажіть зайчикові і мишеняткові, навіщо потрібен папір. (Писати, малювати, робити іграшки.)

Підсумок

Вихователь. Ну що, ж настав час повертатися до дитячого садка. Де наша чарівна пір’їнка?

Один, два, три — повернись
В дитячому садку опинись.

Тема: Ознайомлення з властивостями паперу. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *