Тема: наші органи чуття. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: наші органи чуття. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: дати дітям уявлення про органи чуття; пояснити, де вони розміщені, яку роль відіграють у житті людини; навчити дітей берегти свій організм.

Хід заняття наші органи чуття. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

До кімнати заходить Вітамінчик, вітається з дітьми. Пропонує дітям розгадати загадки з чарівної скриньки.

Горщик розумом багатий,
Сім дірок у нім видати. (Голова.)

На ніч два віконця
Самі закриваються,
А зі сходом сонця
Самі відкриваються. (Очі.)

Ось гора, біля гори
Дві глибокі є нори.
Вітер в норах тих гуляє,
Кисень в нори заганяє. (Ніс.)

Коли ми говоримо,
Він завжди в роботі.
Коли ми мовчимо,
То й він відпочиває. (Язик.)

Дві великі раковини
Всілись на краях.
Добре вони вміють
Все нам сповіщать. (Вуха.)

Вітамінчик. Молодці, діти, зуміли ви знайти відгадки до моїх загадок. Це все — ваші органи, розміщені на голові. А для чого ж вони вам потрібні? (Щоб добре чути, бачити, відчувати різні смаки, запахи.)

Давайте пригадаємо уривок із казки «Лисичка-сестричка»:

«Лежить лисичка на возі, а рибка так пахне. Ось вона: рибка за рибкою, рибка за рибкою — всю повикидала».

Чим же лисичка нюхала? (Носом.)

Правильно, діти, у тварин нюх дуже гострий. Для людини нюх теж має важливе значення. Ми можемо за запахом відрізнити неякісну їжу від якісної. Ми відчуваємо приємні і неприємні запахи. А тепер пригадаємо уривок із казки про Лисичку-сестричку і вовка-Панібрата:

«Вибігла Лисичка на поле, сіла, виїла мачок із пиріжка, а туди напхала сміття. Стулила його і побігла. От біжать хлопці, товар женуть.

— Поміняйте мені бичка-третячка за маковий пиріжок,— каже лисичка.

— Бичка — на пиріжок?

— Та він такий солодкий, що аж-аж!

— Діти, а як лисичка дізналася, що пиріжок солодкий? (Бесіда з дітьми.)

Дидактична гра «Упізнай за смаком»

Діти заплющують очі, а вихователь дає кожному шматочок якоїсь їжі. Діти повинні відгадати, що зараз їли.

Вітамінчик. За допомогою смаку і запаху ми визначаємо якість їжі. А що ми визначаємо за допомогою слуху і зору? Давайте пригадаємо уривок із казки, як лисичка тікала від собаки. То що ж робили в лисички вушка, коли за нею гнався собака? (Слухали, а очі дивилися куди тікати.)

Вітамінчик. Так, діти, правильно. Вуха в людини і тварини призначені для того, щоб чути все, що відбувається навколо. Важливу роль відіграє слух і в розвитку у дитини почуття прекрасного. (Слухання музики, читання віршів, казок, слухання співу птахів.)

Підсумок

Вітамінчик. Давайте послухаємо спів пташок. Відгадаємо за голосом, які пташки співають, і уявимо, що ми у парку.

Тема: наші органи чуття. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *