Тема: У гостях у лісовичка. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: навчити дітей розрізняти і називати дерева, елементи будови дерев, описувати їх за допомогою питань вихователя; вдосконалювати уміння відповідати на запитання вихователя реченнями з 3–4 слів за допомогою сюжетних картинок; формувати цілісний образ предмета, складаючи ціле з частин; вчити ритмом штрихів передавати краплі дощу; закріпити знання синього кольору; розвивати увагу, мовлення, кмітливість; виховувати охайність, любов до природи.
Словник: активізувати вживання слів: берізка, горобина, ялинка, стовбур, гілки, листя, дощик.
Матеріал: макети дерев, кущів; ширма; лісовичок-іграшка; сюжетні картини на тему «У лісі»; олівці; папір із зображенням хмари; зображення дерев, розрізаних на частини (для кожної дитини).
Хід заняття У гостях у лісовичка. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Сьогодні вранці мені зателефонував лісовичок і запросив нас у ліс на прогулянку.
Давайте заплющимо очі і скажемо чарівні слова… (Раз, два, три, казко, прийди!)
— Ось ми й опинилися у лісі. (Вихователь відкриває ширму, там — макети дерев, кущів.)
Що ви бачите в лісі? (Дерева, кущі.)
Який одяг у дерев? Чи знаєте ви, як називаються ці дерева? (Горобина, ялинка, береза.)
— А де ж лісовичок? Давайте пошукаємо його будиночок.
— А під горобиною? Де ж будиночок? (Під ялинкою.)
— Чуєте, хтось зітхає. Мабуть, це наш лісовичок. Що ж трапилося?
(Діти стукають і вітаються з лісовичком.)
— Ой, малята. У мене біда. Злий вітрюган налетів на мої деревця і зламав їх. Чи не допоможете ви мені їх полікувати?
— Звичайно, допоможемо. Потрібно з частинок скласти цілі дерева. Але спочатку пригадайте, що є у дерева.
(Діти називають елементи будови дерева, складають із частин ціле.)
— Яке у тебе деревце? А у тебе, Лізо?
(Діти називають дерева й описують їх.)
Запитання для опису
— Горобина яка?
— Який у неї стовбур?
— Які гілочки? Які листочки?
Діти. У мене ялинка. У неї є стовбур, гілочки. На гілочках ростуть голочки. Вони зеленого кольору. (Діти описують 2–3 дерева.)
Лісовичок. Молодці, дітки, дякую вам.
Я хочу показати вам картинки, а ви скажете, що буває в лісі.
(Діти розглядають сюжетні картинки і відповідають на запитання: «У лісі ростуть дерева», «У лісі гуляють діти».)
Лісовичок. Чи сподобався вам мій ліс? Що вам сподобалося?
Але мені час іти, ставати до роботи. Потрібно полити усі дерева і кущі, щоб вони росли і цвіли.
Вихователь. Так давай ми тобі допоможемо. Наші дітки трішки чарівники. Вони намалюють дощик, і він поллє твій ліс. Намалюєте, діти?
(Вихователь роздає аркуші паперу, на яких зображені хмаринки.)
Вихователь. Подивіться, як буду малювати я.
Показ і пояснення
(Вихователь показує прийоми малювання дощику скісними лініями і пояснює особливості цього малювання.)
(Робота дітей.)
Вихователь. Давайте ще й закличку скажемо: «Іди, іди, дощику».
Іди, іди, дощику,
Зварим тобі борщику.
В полив’янім горщику.
Цебром, відром, дійницею
Над нашою пашницею.
Іди, іди, дощику,
Зварим тобі борщику.
(Діти промовляють закличку.)
Лісовичок. Дякую, малята, ви мені дуже сьогодні допомогли.
Вихователь. Нам час вертатися. До побачення, лісовичок! (Діти прощаються.)
— Заплющіть очі. Промовляємо чарівні слова.
— Ось ми і вдома. Сподобалась вам подорож? Що саме сподобалось?
Тема: У гостях у лісовичка. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі