Тема: Оселя, квартира, меблі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: ознайомити дітей із будовою міської квартири та приватного будинку; звернути увагу дітей на спільні риси й відмінності; дати знання про меблі та їх призначення; ввести ці назви в активний словник дітей; спонукати самостійно облаштовувати кімнату для ляльок (у формі ігор); розвивати пізнавальну активність; виховувати бережливе ставлення до меблів.
Хід заняття Оселя, квартира, меблі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Добрий день, діти. Сьогодні Василько запрошує нас до себе в гості. Він хоче, щоб ми подивилися, де він живе, а потім розповіли про те, що у нього є в квартирі. Ви згодні? (Відповіді дітей.)
— Коли йдуть до когось у гості, то несуть якийсь подарунок. Давайте подумаємо, що ми подаруємо Василькові.
Вихователь виставляє кілька зображень посуду або іграшковий посуд.
Вихователь. Іринко, що ти обереш? (Чашку і блюдце.)
— Андрійку, а що ти обереш? (Я вибрав чайник.)
— Іринка обрала чашку з блюдцем, Андрійко обрав чайник. А ще ми з вами оберемо цукерничку.
Інші діти обирають подарунки для Василькової матусі та татуся.
— Ось і зібрали ми чайний посуд. Або ще можна сказати чайний сервіз.
— Як ви гадаєте, сподобається Василькові чайний сервіз?
Вихователь вивішує картину або виставляє макет іграшкової квартири. Василько зустрічає гостей.
Василько. Заходьте, будь ласка, до моєї квартири.
Розглянемо квартиру. У квартирі є: двері, підлога, поріг, стеля, до квартири ведуть сходинки.
Показує все це на макеті (картині).
А тепер давайте розглянемо, які кімнати є у квартирі.
— Як називається кімната, де знімають одяг, взуття, в якому ми ходимо на вулиці?
— В якій кімнаті ми готуємо їжу?
— Де ми умиваємося, приймаємо душ, ванну?
— Як назвати кімнату, де ми відпочиваємо вночі?
Дидактична гра «Що тут не так?»
Вихователь читає речення із навмисне припущеними помилками, а діти повинні виправити їх.
• У кухні я вмиваюся.
• У туалеті граюся.
• У передпокої обідаю.
• У вітальні сплю.
• У ванній дивлюся телевізор.
• У спальні приймаю гостей. (Діти виправляють помилки.)
• А що є в кожній кімнаті? (Меблі.)
Вихователь показує на меблі, а діти по черзі називають те, що вони знають. Далі вихователь показує на шафу.
Вихователь. А на цю велику коробку кажуть: «Це шафа».
Діти, а що можна складати у шафу? (У шафу можна складати одяг.)
— Діти, Василько запрошує нас сісти на диван. Диван який? (Великий, гарний, м’який.)
Василько. Біля дивана стоїть столик — його ще називають «журнальний столик». Мій татусь часто на нього кладе журнали.
— Якого він кольору? (Відповіді дітей.)
— А що можна робити на дивані? (Сидіти, лежати, спати.)
— А на стільці? (Сидіти.)
— А навіщо у квартирі двері? (Щоб зачиняти її.)
Вихователь. Молодці, діти. Василько запрошує нас відпочити.
Фізкультхвилинка
Для матрьошки Лялі,
Дім ми будували. (імітують рухи будівельників)
Ось такий високий, (піднімаються навшпиньки)
Ось такий широкий. (Розводять руки в різні боки.)
В дім зайшла матрьошка (крокують)
І взяла гармошку. (Імітують гру на гармошці.)
У танку кружляє, (Кружляють на місці.)
Діток всіх вітає.
Вихователь. Подякуємо Василькові за гостинність і повернемося до дитячого садка. А там облаштуємо кімнату лялькам.
Дидактична гра «Облаштуй ляльці кімнату»
Мета: закріпити знання дітей про меблі (стіл, стільці, шафа, ліжко, диван, крісло); учити правильно називати предмети, користуватись узагальнюючим словом меблі; виховувати організованість, дисциплінованість, уміння орієнтуватися в просторі.
Матеріал: іграшкові меблі.
На столі виставлені меблі, на стільці сидить лялька. Вихователь повідомляє, що їй потрібно влаштувати кімнату. Що потрібно для цього?
Діти охоче називають різні речі, показують і пояснюють, для чого вони і як ними користуватися.
Тема: Оселя, квартира, меблі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі