Тема: Урок здоров’я у лісовій школі. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про способи оздоровлення організму, про значення вітамінів для розвитку й укріплення дитячого організму; розширювати знання дітей про лікарські рослини; стимулювати бажання піклуватися про своє здоров’я; розвивати пам’ять, увагу; виховувати співчуття й бажання допомагати хворому.
Хід заняття Урок здоров’я у лісовій школі. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Діти, сьогодні я отримала від лісових звірів запрошення на урок здоров’я у Лісовій школі. Але на цей урок можуть потрапити тільки звірята. Тому я пропоную здійснити чарівне перетворення. А допоможе нам у цьому чарівна музика.
Грає музика.
1, 2, 3, 4, 5 — грай, музико, грай,
Нас на лісових звірят обертай.
Вихователь. А зараз подивіться у чарівні люстерка і скажіть, хто на яких звірят перетворився?
— Сідайте, звірятка, на пенечки, розпочнемо наш урок. Всі зібралися на наш урок? А де ж це наш півник?
З-за ширми говорить курочка: «Ой, лишенько, захворів півник? Не послухав мене, наївся зелених ягід і заболів у нього живіт».
Півник. Ой, боляче-боляче мені, сестрице.
Вихователь. Звірятка, раз у нас урок здоров’я, давайте допоможемо півникові одужати.
Бесіда з дітьми
— Що означає бути здоровим?
— Що для цього потрібно робити?
— Що для цього ми робимо в дитячому садку?
— А чого потрібно більше їсти?
— А де ж їх найбільше?
— В овочах і фруктах? А якими їх слід вживати? Так, мити необхідно.
Вихователь. А щоб півник швидше одужав, давайте зберемо для нього овочів і фруктів, бо зараз йому потрібно більше їсти вітамінів. А овочі й фрукти зробимо усміхненими — щоб півникові їх хотілося з’їсти.
Діти домальовують овочам і фруктам обличчя.
Ось подивіться, скільки ми зібрали овочів і фруктів. Нехай півник їх їсть і швидше одужує.
Курочка. Дякую, вам за допомогу.
Вихователь. А ще наші звірятка розкажуть, які вітаміни для чого корисні.
1-а дитина
Катя й Рома, Дима й Оля
Швидко ріжуть бараболю
Цибулину, капустину,
Солі всипали частину.
У такім смачнім салаті
Вітамінів є багато!
2-а дитина
Глянь, цікаві оченята,
Хочуть книжку почитати.
Щоб хороші очі мати,
«А» слід вітамін вживати.
3-я дитина
Що живе у цибулині,
І в червоній є перчині.
І в морквині, в абрикосах,
Їжте, діти, він хороший.
4-а дитина
Хто нам скаже, де живе
Вітамін із групи «В»?
В яблуневий сад підем,
В стиглім яблуці найдем.
5-а дитина
Вітаміни всі смачненькі,
І солодкі, і кисленькі,
Їжте, діти, їх охоче,
Кожний, хто коли захоче.
6-а дитина
Щоб були ви здоровенькі,
І красиві, й рум’яненькі.
Вітаміни споживай
І здоровим виростай!
Вихователь. Я думаю, що Півник незабаром одужає, а ми з вами продовжимо наш урок здоров’я.
З-за ширми: «Ку-ку-рі-ку. Ох!» (Кашляє.)
Курочка.
Півнику-братику, чого ж ти такий неслухняний. Казала ж тобі, не пий холодної водички, бо горличко заболить.
Вихователь. Знову біда у півника. Звірятка, давайте розкажемо півникові, що не можна пити холодної води? А яку потрібно пити? Чому кип’ячену?
— А що слід робити, щоб вилікувати півникові горличко? Який чай потрібно пити? (Калиновий, напій із горобини, малиновий, шипшиновий, липовий.)
— Зберемо для півника ті рослини, з яких можна заварити чай, бо вони мають цілющі властивості.
Дидактична гра «Збери потрібне»
На столі перед дітьми лежать пучечки трав. Дітям потрібно обрати тільки лікарські рослини.
Вихователь. Ось, курочко, ми тобі зібрали багато плодів. Заварюй із них чай і лікуй півника.
Курочка. Дякую вам, звірятка, ви вже вдруге допомагаєте мені і півникові.
Вихователь. А ще звірятка хочуть вам дати рецепт здоров’я: Щоб бути здоровим, потрібно:
а) загартовуватись;
б) пити лікувальні чаї;
в) вживати вітаміни.
Підсумок
Вихователь. Коли людина здорова, у неї гарний настрій. А це теж важливо для здоров’я: така людина завжди посміхається. Поверніться одне до одного, посміхніться.
А зараз за допомогою музики ми перетворимося на дітей і повернемося у дитячий садок.
1, 2, 3, 4, 5 — музико грай,
Нас на діток обертай.
Тема: Урок здоров’я у лісовій школі. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі