Заняття 26. Тема. У лісі народилася ялинка. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

      Заняття 26. Тема. У лісі народилася ялинка. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

      Програмовий зміст: навчати дітей розуміти зображене на картині, відповідати на запитання вихователя за її змістом; удосконалювати уміння відповідати на запитання реченнями з 3–4 слів; виробляти навички правильно тримати пензлик, малювати круглі форми; розвивати уміння розповідати невеликі за обсягом вірші, спостережливість, увагу, зв’язне мовлення; виховувати охайність, любов до природи.

      Словник: активізувати вживання слів: стовбур, гілки, голочки, листочки, сережки, квіти.

      Матеріал: іграшка-ялинка; картина із зображенням маленької ялинки в лісі; дарунки різних дерев (сережки, листочки, квіти, шишки та ін.); папір; вода; пензлики; жовта фарба; серветки.

      Попередня робота

      Спостереження за березою. Закріплення знань про насіння та плоди дерев.

      Хід заняття 26.Тема. У лісі народилася ялинка. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

      — Навесні, коли розтанув сніг, народилася маленька ялиночка.

      — Подивіться, яка вона.

      — Що є в ялинки? (Діти називають елементи будови дерева.)

      (Вихователь показує ілюстрацію.)

      — Озирнулася ялинка навкруги.

      — Що побачила біля себе ялинка? (Ялинка побачила дерева, кущі, траву.)

      — Дерева і кущі були великі, а ялинка? (Ялинка була маленька.)

      — Що росте на гілочках дерев? (На деревах ростуть листочки.)

      — А на ялинці? (На ялинці ростуть голочки.)

      — Якого кольору були листочки? (Листочки були зеленого кольору.)

      — А якого кольору голочки? (Голочки теж зелені.)

      — Чи однакового кольору були листочки і голочки? (Листочки і голочки однакового кольору.)

      — Подивіться, а що було менше за ялинку? (Кущі.)

      — Що ще ви помітили на картині? (Траву, квіти.)

      — Усі дерева і кущі зраділи, що народилась ялинка, привітали її і вирішили зробити подарунки. Що вони подарували ялинці?

      (Берізка подарувала сережки, клен — листочок, горобина — квіти тощо.)

      — Давайте і ми їй що-небудь подаруємо.

      — Що ми можемо подарувати? (Пропозиції дітей)

      Давайте розкажемо ялинці віршики.

      1-а дитина

      Ялинка, ялинка
      У лісі росла,
      Ти щастя і радість
      Усім принесла.

      2-а дитина

      У лісі, лісі темному,
      Де ходить хитрий лис,
      Росла собі ялиночка,
      І зайчик з нею ріс.

      3-я дитина

      Ялиночка, ялинка!
      І ось вона яка:
      Пухнаста і красива,
      Зелена і струнка.

      — А що потрібно робити, щоб ялиночка виросла велика і красива? Як за нею слід доглядати?

      — А ще ялинці потрібне сонечко. Воно їй даруватиме тепло і світло.

      — Давайте подаруємо їй сонечко. А як ми можемо це зробити? Давайте намалюємо сонечко.

      Показ і пояснення

      (Вихователь показує прийоми малювання круглої форми і пояснює особливості цього малювання.)

      (Діти дарують малюнки ялинці.)

      — Діти, ялинка вам дуже вдячна і пригощає вас ласощами.

      Підсумок

      — Хто народився сьогодні у лісі? Що ми подарували ялинці? Від кого ялинка отримала подарунки? Які саме? (Відповіді дітей.)

      Заняття 26. Тема. У лісі народилася ялинка. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

      Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
