Тема: Каченята. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: вчити дітей співвідносити цифру з числом та число з цифрою; уточнити знання про частини доби; закріплювати вміння розрізняти предмети за величиною; вправляти в обведенні контурів цифр олівцем; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати стійкий інтерес до занять із математики.
Матеріал: качка; 5 каченят; цифри; сорочки; хмаринка; їжачок; дерева; умовна мірка; 3 хатки; грамзапис.
Хід заняття Каченята. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
— Біля невеликої річки у кошиках жила качка з каченятами. Качка була яка? (Велика.) А каченята? (Маленькі.)
— Порахуйте, скільки каченят було у качки. (П’ять.)
— Пішли каченята купатися. Одні з них пірнають і їх зовсім не видно, а інші плавають на поверхні води. Розвеселилися каченята. Давайте ми будемо поводитися тихо-тихо, щоб їх не налякати, очима будемо рахувати, а цифрою показувати, скільки каченят плаває на воді. (Діти виконують завдання.)
В хвилях синьої ріки
Прала качка сорочки,
Сорочки жовтенькі
Каченят маленьких.
Розступаються хмарки,
Сонце сушить сорочки.
— Порахуємо, скільки сорочок випрала мама-качка. Гляньте: в небі хмарка-пустунка перетворюється на різні цифри.
Давайте впізнавати цифри.
Раптом із-за гаю
Вітер прилітає:
— Ну й гарненькі сорочки!
От якби й мені такі.
Засвистів, схопив, поніс
За галяву та за ліс.
Качка каже:— Любі діти,
Треба вітра розшукати,
Всі сорочечки забрати.
— Допоможемо? Тоді в путь.
У гаю живе кравчиха —
Добра, вміла їжачиха.
— Запитаймо її, де живе вітер.
Їжачиха. Ви шукайте вітра в полі, там, де верби і тополі, його хатка за найвищим деревом.
— Давайте знайдемо найвище дерево. (Діти, міряючи умовною міркою, знаходять найвище дерево.) Гляньте, за деревом не одна хатка, а декілька. В якій же з них живе вітер?
— Хмарко, хмарко, де живе вітер?
— У найбільшій хатинці.
— Знайдемо ж найбільшу хатинку способом прикладання.
Сонця блиск зненацька зник,
Срібний дощик-жартівник
З голови почав до п’ят
Поливати всіх малят.
Гра «сонечко та дощик»
— Гляньте: вітер вже прилетів у свою хатинку, тож попросимо у нього сорочки для каченят. Він згоден нам їх віддати, але хоче послухати казочки про ранок, день, вечір, ніч. І ви послухайте. Сіли тихенько, заплющили оченята й уважно слухаймо!
(Матеріал для грамзапису)
Ранок.Ми кажемо: настав ранок. Прокинувся, виліз з-під теплого сизого туману, умився стуленою прозорою росою та й покотився по землі. Справ у такий час багато: слід розбудити всіх соньків, нагадати вітерцю, щоб повитирав своїм рушничком умиті росою горобинки, зірочкам погасити ліхтарики.
Розбудив сонечко, умив сріблястою росою траву-мураву, поналивав у крихітки-глечики роси, щоб напитися мурашкам, жучкам, павучкам, божим корівкам. Пороздавав нотну грамоту пташкам, ще й наказав: «Співайте, нашу Землю звеселяйте». І повернувся в ліжечко. «Ху!» — стомився.
День.День-красень у золотій короні походжає, всім догоджає. Для всіх сонечком світить. Лоскоче вітерцем листя і трави, поливає дрібним дощиком все, зазирає у віконечко, не дає спати. Любить роботящих, соньків відриває від ледачої подушки. До вечора натомиться і сам спати лягає, золоту корону знімає і ховає її в темному лісі.
Вечір.
Дідусь-вечір приходить тихо. На плечі накидає м’які теплі ковдри, співає колисаночки. Люляє зайчика, оленя, котика, поросятка. Вкладає в ліжечка жучків, павучків, метеликів, пташок. А лисичку, їжачка, сову будить на полювання. Розносить у кухликах росу і сіє її крізь сито — на вмиваннячко.
Ніч.
Ніч — красуня-чарівниця. Візьме плетений із лози кошик, повний снів, сяде на хмарку та й гойдається, аж поки сама не засне. Кошик тоді падає, а з нього розлітаються по землі сни.
— Сподобалося вам, малята? І вітру теж казочка сподобалась, віддав він качці сорочки для каченят. А щоб вони знали, де чия, і ніколи не плутали, обведемо на сорочечках цифру та заштрихуємо її. От і буде кожна сорочечка свій номер мати. Мама-качка та каченята дуже всім нам дякують.
Тема: Каченята. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі