Заняття 25. Тема. Спостереження за берізкою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 25. Тема. Спостереження за берізкою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: продовжувати навчати дітей стежити за розповіддю вихователя, брати участь у розповіді, закінчуючи фразу, розпочату дорослим; удосконалювати уміння вимовляти звуконаслідування: «цвірінь-цвірінь», «ців-ців»; навчати бачити і відчувати красу природи, передавати настрій; дати уявлення про зовнішній вигляд та будову дерева; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, пам’ять, мислення; виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.

    Словник: активізувати вживання слів: берізка, стовбур, гілочки, бруньки, листочки, білий, висока.

    Матеріал: магнітофон, запис співу синички, синичка-іграшка, берізка.

    Хід заняття 25. Тема. Спостереження за берізкою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Ясне сонечко в кімнату
    Дивиться в віконечко.
    Дуже раді всі малята,
    Плескають в долонечки.

    — Хто заглядає до нас у кімнату? Який у вас настрій, коли світить сонечко? Давайте посміхнемося сонечку і поплещемо в долоні.

    — Сонечко засяяло, пригріло землю, стало тепло.

    (Запис співу синички)

    — Хто це співає? (Синичка.)

    — Яку пісеньку вона співає? (Ців-ців.)

    — Які птахи ще співають навесні? (Горобчик.)

    — Як співає горобчик? (Цвірінь-цвірінь.)

    — Чому у них гарний настрій? (Світить сонечко, тепло.)

    — Синичка запрошує нас на вулицю. Яке це дерево нас зустрічає? (Берізка.)

    — Катрусю, розкажи нам віршик про берізку.

    Стрімко вибігли на гору

    Дві подружки білокорі, Дощик їм полоще кіски.

    Звуть цих подружок — берізки.

    — Помилуйтеся красунею-берізкою!

    Запитання для опису

    — Яка берізка за висотою?

    — Що є у берізки?

    — Якого кольору стовбур?

    — Які у неї гілочки?

    — Як ви гадаєте, берізка весела чи сумна. Чому?

    — Синичка хоче, щоб ми розповіли їй про берізку. Ви мені допоможете?

    — Настала… (весна).

    Засяяло і зігріло усіх своїми промінчиками… (сонечко).

    Прокинулась від зимового сну… (берізка).

    Вона розправила свої тоненькі… (гілочки).

    Незабаром розкриються її… (бруньки).

    І покажуть свої носики зелені… (листочки).

    — Синичці дуже сподобалася наша розповідь. Вона зраділа і заспівала свою пісеньку.

    — Як співає синичка? (Діти наслідують спів синички.)

    — Давайте біля берізки поведемо хоровод.

    ХОРОВОД
    «Ти, берізко, подивись»
    (сл. А. Матліної, муз. Р. Рустамова)

    1. Ми коло берізки
    Дружно в коло стали.
    І свої хустинки
    Високо підняли.

    П р и с п і в:

    Ти, берізко, подивись, (Двічі)
    З малюками веселись! (Двічі)

    2. Ми навкруг берізки
    Весело гуляли.
    Весело гуляли,
    Ніжки крокували.

    П р и с п і в.

    3. З тобою, берізонько,
    Ми в жмурка пограєм.
    Відгадай, берізонько,
    Де ми заховались.

    П р и с п і в.

    4. А тепер, берізко,
    Треба нам прощатись.
    Треба нам прощатись,
    Низенько вклонятись.

    П р и с п і в.

    — Давайте подякуємо берізці і синичці за спостережливість.

    Заняття 25. Тема. Спостереження за берізкою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
