Заняття 25 Тема. Сонечко-Бонечко. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика в дитячому садку. Середня група

    Заняття 25 Тема. Сонечко-Бонечко. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: вчити дітей вилучати частину предметів за будь-якою ознакою із множини і визначити кількість в остачі способом перелічування; закріпити кількісну й порядкову лічбу, знання про геометричні фігури: трикутник, круг, квадрат, прямокутник; розвивати просторові уявлення: зліва направо та справа наліво; виховувати увагу, активність на занятті.

    Демонстраційний матеріал: квіти (ромашка, кульбаба, тюльпан, пролісок, барвінок); п’ять сонечок із різною кількістю крапок, метелики, коник, сороконіжка.

    Роздавальний матеріал: картки, на яких намальовані метелики; каси з цифрами; сонечко; смужки картону; сороконіжка; геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник).

    Хід заняття 25 Тема. Сонечко-Бонечко. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    — Весняний ліс завжди нагадує казку. Усе в ньому чарівне, незвичайне. Під кожним кущиком на нас чекає щось незвичайне. Не вірите? Тоді уважно погляньте на цю весняну квіточку. Це не просто квітка, а хатинка. А живе в ній комашка Сонечко.

    Сонечко-Бонечко,
    Визирни в віконечко,
    Тобі буде видно —
    Тут чекають дітки.
    Ти їм радість подаруй —
    Заспівай і затанцюй.

    — Прокинулось Сонечко, дивиться навкруги — бачить дуже гарні квіти. Давайте впізнаємо, які квіти розцвіли на галявині. (Діти називають: ромашка, кульбаба, тюльпан, пролісок, барвінок.) Почало Сонечко їх рахувати, полічимо й ми разом із Сонечком. Наше Сонечко-Бонечко дружить з іншими сонечками, які живуть у цьому лісі.

    Летіла комашка,
    Сіла на ромашку,
    Лапками махала,
    Друзів всіх вітала.

    — Спочатку Сонечко-Бонечко привітало друзів із двома крапочками. З усіх сонечок оберіть сонечка з двома крапочками. Скільки таких Сонечок? (Два.) Скільки Сонечок залишилось? (Три.)

    Потім Сонечко-Бонечко привітало сонечок з п’ятьма крапочками. Знайдіть такі сонечка. Скільки сонечок з п’ятьма крапочками? (Одне.)

    — Скільки сонечок залишилося привітати? (Двох.)

    — По скільки вони мають крапочок? (По чотири.)

    — А тепер Сонечко-Бонечко пропонує нам загадки про інших своїх друзів.

    Що за гість?
    Ніжок має шість,
    Аж чотири крильця має.
    По квітках собі літає.
    Ні бджола, ні джмелик —
    Зветься він… (метелик).

    — Ой, скільки метеликів налетіло! А які ж вони різні! Порахуйте метеликів. (Діти перелічують.) Оберіть найбільші з них.

    — Скільки великих метеликів? (Два.)

    — Скільки залишилось маленьких? (Три.)

    — Скільки червоних? (Один.) Жовтих? (Три.) Синіх? (Один.)

    — Метелики принесли нам на своїх крилах цікаві картки із завданнями. Ось вони.

    Завдання перше: уважно розгляньте малюнки з метеликами, перелічіть їх і викладіть цифру, що відповідає їх кількості.

    Завдання друге: знайдіть двох однакових метеликів на своїх картках. Прибіг у гості до Сонечка-Бонечка Коник-стрибунець і запропонував гру «Оркестр».

    Фізкультхвилинка

    А ми пісню заспіваєм
    І на скрипочках заграєм:
    Ті-лі-лі, ті-лі-лі —
    І на скрипочках заграєм.
    Барабан я полюбляю
    І на ньому вам заграю:
    Бум-бум-бум! тра-та-та!
    І на ньому вам заграю.
    На гармошці хі-хі-хі —
    Роздуваються міхи.

    — Гарний вийшов у нас оркестр, всіх розвеселив. А ось ще один друг Сонечка-Бонечка.

    Маю ніг багато,
    Не знаю, в що взувати.
    Знаю всі доріжки,
    А звусь… (сороконіжка).

    — Молодці! Відгадали. А ви бачили, як бігає стонога? Зараз вона буде бігати, а ми будемо визначати її напрямок.

    Гра «Куди йде сороконіжка?»

    Вихователь демонструє стоногу, яка рухається, а діти визначають напрямок: зліва — направо чи справа — наліво. Потім вихователь зазначає напрямок, а діти, сидячи за столиками, показують його за допомогою стоноги на смужці картону.

    Слуховий диктант

    — Поки гралися наші комашки, розпочався дощик. Заховаємо їх на смужці картону під геометричні фігури. Будьте уважні!

    1. Заховайте Сонечко-Бонечко під кругом.

    2. Метелика — під квадратом.

    3. Коника — під трикутником.

    4. Стоногу — під прямокутником.

    Вихователь перевіряє, чи правильно діти виконали завдання. Потім діти беруть Сонечко-Бонечко і співають пісню-повторялочку.

    Сонечко-Бонечко,
    Полети на небо,
    Там твоя мамка,
    Там твій татко
    Цукерки роздають
    І тобі дадуть.

    Заняття 25 Тема. Сонечко-Бонечко. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
