Тема: Орган слуху — вухо. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: розширювати знання дітей про орган слуху — вухо; засвоювати знання про профілактику простудних захворювань; закріплювати знання про важливість слуху в житті людини; розвивати уважність, зосередженість, бажання піклуватися про своє здоров’я.
Хід заняття Орган слуху — вухо. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Стоїть у полі хатиночка: вона і не низька і не висока… А хто ж у хатиночці живе? (З-за ширми чути голос.)
— Ку-ку-рі-ку! У хатинці живу! Хатинку стережу!
Вихователь. Хто це? (Відповіді дітей.) А як ви дізналися? (Почули.) Що ж допомогло нам почути? (Вуха.)
— А як би в нас не було вух, то чи змогли б ми чути? Давайте перевіримо. (Діти затуляють вуха і намагаються почути музику.) А тепер відкрийте вуха.
— Отож, ви зрозуміли, що ми чуємо за допомогою вух.
— Чи чують тварини і чим вони слухають? Чи можна в лісі прожити без вух? Чому у тварин різні вуха?
Півник прийшов до вас по допомогу. З друзями півника трапилася в лісі біда: вони не чують, бо всі вушка переплутались.
Дидактична гра «Добери вушка тварині»
Перед кожною дитиною лежать малюнки із зображенням тваринки без вушок. Дітям потрібно назвати тваринку і знайти її вушка на столику.
— Тішаться звірята, що вушка повернулися на місце. Перевіримо, чи зможуть вони тепер чути.
Дидактична вправа «Назви дію»
Вихователь переливає воду зі склянки в склянку, стукає по столу, рве папір, плеще в долоні, а діти, не дивлячись, вгадують, що він робить.
Вихователь. Півник і звірята дуже задоволені, що мають вуха. Та поміркуйте, чи потрібно доглядати за вушками? Як саме?
Правила догляду за вушками
1. Ніколи не слухай дуже гучну музику.
2. Щоранку, вмиваючись, мий вуха, чисти їх від сірки.
3. Під час купання стеж, щоб вода не потрапила всередину вуха.
4. Ніколи нічого не встромляй у вухо.
5. Якщо у вухо залізла комашка — звернися до лікаря.
Підсумок
Вихователь. Я бажаю вам бути здоровими.
Тема: Орган слуху — вухо. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі