Тема: Опис іграшки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Опис іграшки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: навчати дітей уважно розглядати й обстежувати іграшки, виділяти характерні риси, складати невеликі описові розповіді за запитаннями вихователя; закріплювати навички використання речень із 3–4 слів; розвивати увагу, кмітливість, зв’язне мовлення, мислення; виховувати уміння слухати одне одного, любов і бережливе ставлення до тварин та іграшок.

Словник: активізувати вживання слів: круглий, пухнастий, гладенький, вусатий, м’якенький, білий, стрибає, котиться, летить, ходить, бігає, умивається, їсть, грається, спить, нявкає, п’є, ловить.

Матеріал: мішечок; 2–3 м’ячі різного кольору й розміру; іграшка-котик; ворітця.

Хід заняття Опис іграшки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

— Діти, подивіться, що це з’явилося у нас в ігровому куточку? Це незвичайний, чарівний мішечок.

Як ви думаєте, що в ньому?

(Діти оглядають мішечок, але не заглядають у нього, висловлюють свою думку.)

— Давайте подивимося, що там.

(Знаходять 2–3 м’ячі.)

— Що це? Які вони за кольором? А за формою? Що м’ячик уміє робити? (Стрибати, котитися, підстрибувати.)

— Давайте пограємося з м’ячиком.

По галявці лісовій
Скаче м’ячик, мов живий.
А за ним веселі діти
— Нумо м’ячика ловити!
Підбігають усі враз:
«Хто спіймає перший з нас?»
Першість — то похвальне діло.
Нумо, діти, нумо сміло!

(Діти ловлять м’ячик.)

— Чуєте, хтось шкребеться? Хто це? (Котик.)

— Михайлик прочитає нам віршик про котика.

Котик-воркотик,
Вуса, мов дротик,
М’якенькі лапки,
Ходить без шапки.

— Котик який? (Пухнастий, сірий, м’якенький, грайливий, вусатий, маленький.) (Намагатися, щоб діти відповідали реченнями з 3–4 слів.)

Дидактична вправа «Що вміє робити?»

Діти передають іграшку одне одному і говорять, що вміє робити котик: ходити, бігати, вмиватися, їсти, спати, нявчати, гратися тощо.

— Діти, котик прийшов до нас, бо шукає свій м’ячик, яким любить гратися. Але у нас багато м’ячиків. Діти, ви опишете, які вони, а котик скаже, який із них його.

(2–3 дитини описують м’ячі.)

Запитання для опису

— М’ячик який за формою?

— Який за кольором?

— Який за розміром?

— Що робить?

Котик «обирає» свій м’ячик, діти грають у гру з котиком «Прокоти м’яч у ворота».

Гра «Прокоти м’яч у ворота»

— Діти, у мене м’яч зелений. Він котиться.

Діти, отримавши м’яч, підходять до визначеної межі і котять його у ворота.

Підсумок

— Хто сьогодні приходив до нас у гості? Що шукав котик? (Відповіді дітей.)

Тема: Опис іграшки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *