Тема: Наш друг — книга. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про правила користування книгою, з яких частин складається книга; вивчати назви професій людей, які беруть участь у виготовленні книжок; прищеплювати любов до книги за допомогою загадок, прислів’їв; виховувати бережливе ставлення та бажання лагодити зіпсовані книги.
Хід заняття Наш друг — книга. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Діти заходять до групи і бачать, що на килимку лежить розірвана книга з пошматованими і помальованими сторінками.
Вихователь. Погляньте діти, та хто ж це так книгу зіпсував? (Діти висловлюють свої припущення.)
Вихователь піднімає книгу, розрівнює сторінки.
Запитання для бесіди
— Як потрібно доглядати за книгами?
— Чому не можна малювати в книжках?
— А якщо книга не дуже нова і надірвалася, що слід зробити?
— А навіщо нам потрібні книги?
— Які ви знаєте прислів’я про книгу?
Діти.
Одна книга багатьох розуму навчить.
Книга вчить, як на світі жить.
Хто багато читає, той багато знає.
Вихователь. Ось послухайте віршик.
Книга — добрий друг,
Книга знає все навкруг:
Про старі й нові країни,
Космос та морські глибини.
Дружба з книгою — це свято:
Не було б її у нас,
Ми не знали б так багато
Про новий і давній час.
— Діти, як ви гадаєте, що потрібно зробити, щоб полагодити цю книгу?
— Так, організувати книжкову «лікарню».
Подивіться, на нашій книжковій полиці всі вам добре відомі книжки. Вони стоять рівненько, охайненько, ви дуже добре з ними поводитесь.
Дидактична гра «Назви книгу за обкладинкою»
Діти називають книги та авторів.
Запитання для бесіди
— Кілька казок ви назвали народними. А що це означає?
— Люди яких професій беруть участь у виготовленні книжок?
Розповідь вихователя про створення книги.
— Як потрібно дивитися книжки? (Сидячи за столом, у добре освітленій кімнаті.)
— Як правильно перегортати сторінки?
Вихователь. Давайте пригадаємо ваші улюблені книги. (Кожна дитина називає свою улюблену книгу.)
— А ось послухайте загадку:
Бачить — не бачить,
Чути — не чує,
Мовчки говорить,
Дуже мудрує.
Часом захоче —
Правди навчає,
Іноді бреше —
Всіх звеселяє.
Будемо, діти, з нею довіку
Жити-дружити
Хто ж то такая,
В світі щаслива,
Мудра, правдива
І жартівлива? (Книга.)
— А зараз ми підготуємо все необхідне для «лікування» книжок і відкриємо «Книжкову лікарню». (Діти разом із вихователем підклеюють книжки.)
Підсумок
Вихователь. Запам’ятайте, діти, «Книга — твій друг, без неї — як без рук!»
Тема: Наш друг — книга. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі