Заняття 23. Тема. Зберемо ляльку на свято. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 23. Тема. Зберемо ляльку на свято. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: уточнити уявлення дітей про одяг та його призначення; вчити дітей послідовно одягати ляльку, називати предмети одягу (спідниця, сорочка, стрічки), нанизувати на шнури котушки; удосконалювати уміння відповідати на запитання реченнями із 2–3 слів; розвивати зв’язне мовлення, увагу, логічне мислення, дрібні м’язи рук; виховувати охайність, естетичний смак.

    Словник: збагачувати словник дітей словами: сукня, стрічки, іграшки.

    Матеріал: повітряна кулька, казковий будиночок, лялька, одяг різного кольору (спідниця, сорочка, стрічки), шнурки, котушки (по 5 котушок різного кольору для кожної дитини), кімната ляльки, іграшки.

    Хід заняття 23. Тема. Зберемо ляльку на свято. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    (Вихователь звертає увагу дітей на казковий будиночок.)

    — Що це, діти? (Відповіді дітей.)

    — Так, це казковий будиночок. Хто тут живе?

    (Діти стукають і запитують. Виходить лялька.)

    — Добрий день, діти!

    — Добрий день!

    Вихователь. Лялька Наталка чомусь сумна. Що ж трапилось?

    Її запросили на свято, а вона ніколи не була на святах і не знає, як потрібно збиратися, що одягати. Допоможемо Наталці?

    Подивіться на її одяг і скажіть, що слід одягти ляльці.

    (Діти вибирають сорочку, спідницю.)

    — Що це? (Сорочка.)

    — А це що? (Спідниця.)

    (Вихователь запитує, якого кольору речі. А які за кольоро стрічки ми доберемо до цього вбрання?)

    — Допоможіть Наталці одягнутись.

    (Діти одягають ляльку, зав’язують стрічки.)

    — Що ти робиш, Оленко? (Я одягаю ляльці сорочку тощо.)

    — Що ти робиш, Марійко? (Я зав’язую стрічки тощо.)

    — Яка стала Наталка? Чи може вона йти на свято?

    — А давайте ще подаруємо Наталці красиве намисто.

    — Що це в Наталки? (Намисто.) (Пропонує розглянути котушки різного кольору.)

    — Якого воно кольору?

    — Але намистинки потрібно зібрати на ниточку. Подивіться, як це буду робити я.

    (Вихователь показує відповідні рухи і пояснює їх значення й послідовність виконання.)

    (Робота дітей. Діти свої дії супроводжують поясненням: «Я нанизую синю намистинку тощо». Діти дарують намисто ляльці.)

    — Ось і готова наша лялька. Але подивіться, що у неї в кімнаті. Хіба можна йти на свято, коли в кімнаті не прибрано. Давайте допоможемо їй прибрати.

    Дидактична гра «На місця»

    Діти розкладають речі на місця і говорять, що куди поклали.

    — Що лежить на підлозі?

    — Які іграшки лежать у ляльки на підлозі?

    — Покладіть їх на місця. Куди ви поклали іграшки?

    Діти. Пірамідку у шафу, серветку на стіл, олівці у коробку тощо.

    — Тепер можна йти на свято.

    — У чому наша лялька піде на свято? Якого кольору у неї намисто? А у вас є намисто вдома? Якого кольору?

    (Діти прощаються з лялькою.)

    Підсумок

    — Який одяг ми одягали сьогодні на ляльку?

    Хід заняття 23. Тема. Зберемо ляльку на свято. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
