Тема: Творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із життям і творчістю великого українського поета Т. Г. Шевченка; прищеплювати інтерес до національного колориту; виховувати любов до української мови.
Хід заняття Творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Діти подивіться на портрет і пригадайте, хто це?
Бесіда з дітьми.
— Де ви бачили цей портрет?
— Хто такий Тарас Григорович Шевченко?
— Які ви знаєте вірші, написані ним?
Тарас Григорович народився у великій бідній сім’ї. Старша сестра навчила його читати і малювати. Тяжко жилося кріпосній сім’ї. Але Тараса помітили і допомогли йому продовжити навчання. Знаючи багато народних пісень, розповідей, він почав писати вірші про Україну, про її народ, про життя селян, про природу.
Вихователь із дітьми розглядають ілюстрації і читають вірш «Садок вишневий коло хати».
Демонстрація макету подвір’я, тину, гілочки вишні.
Бесіда за змістом вірша.
— Хто написав цей вірш?
— Про яку пору року говориться у вірші?
— Чому ви так вирішили?
Вихователь знову підводить дітей до портрета поета, прикрашеного рушником.
— Діти, як ви думаєте, чому портрет прикрашено рушником? (Відповіді дітей.)
Читання вірша «Дивлюся, аж світає…»
Бесіда за змістом твору.
— Як ви гадаєте, яку частину доби поет описав у своєму вірші?
— Як ви розумієте вислів «Край неба палає»?
Дидактична гра «Знайди малюнок»
Вихователь читає уривки з віршів, у яких говориться про частини доби, а діти добирають відповідні малюнки.
Підсумок
Вихователь. Ось і згадали ми про великого українського поета, який любив свою Батьківщину і хотів, щоб усі теж любили її.
Тема: Творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі