Тема: Тім і Том. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: дати поняття товстий — тонкий; вчити розрізняти предмети за товщиною; закріпити кількісну і порядкову лічбу в межах п’яти; вправляти в порівнянні груп предметів за кількістю (більше, менше, стільки ж); розвивати логічне мислення, уяву, фантазію; виховувати бажання займатися математикою.
Демонстраційний матеріал: два клоуни; книги; зошити; печиво; телеграма; цифри; клубочок; кошенята (іграшки).
Роздавальний матеріал: аркуш картону, розділений навпіл лінією; п’ять зайчиків; п’ять морквинок.
Хід заняття Тім і Том. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
— Жили собі в цирку два клоуни — Тім і Том. Веселі, добрі. Вони щодня виступали на арені цирку. Дивіться — ось вони. Чим вони відрізняються? (Товщиною.)
— Так, Тім тонкий, як палиця, а Том — товстий, як бочка. Але це зовсім не заважало їхній дружбі. Тім любив усе тонке: їсти тонке печиво, читати тонкі книги, малювати тоненьким пензликом. А Том, навпаки. Гляньте, сперечаються наші клоуни — ніяк не можуть погрупувати книги, печиво, пензлики та зошити. Допоможемо їм? (Діти порівнюють за товщиною книги, зошити, печиво, пензлики.)
— Отримали друзі телеграму: «Наша принцеса дуже сумна. Допоможіть її розвеселити». Дуже клоуни хотіли допомогти принцесі розвеселитись, але не знають, де її замок. Пішли вони за порадою до Баби Яги. Баба Яга погодилась вказати дорогу, але хоче, щоб Тім і Том виконали ось ці завдання:
1) Полічіть кошенят (кількісною та порядковою лічбою). Скільки кошенят? (П’ять.) Котре за рахунком кошеня чорне? (Друге.) Жовте? (Четверте.) Біле? (Перше.) Рябеньке? (П’яте.)
2) Обвести по контуру цифру олівцем. (Діти обводять цифри в межах 5.)
— Дала Баба Яга клоунам клубочок, покотився він дорогою, а друзі пішли за ним. Виходять клоуни на галявину, аж там зайці танцюють. Запросили зайчики клоунів і нас з вами потанцювати.
Фізкультхвилинка
— Добрі друзі Тім і Том вирішили пригостити зайчиків морквою. Допоможемо їм. Викладіть на верхній смужці по 4 зайчики, а морквинок на 1 менше. Скільки морквинок ви виклали? (Три.)
— Чого більше — зайчиків чи морквинок? На скільки більше? Що потрібно зробити, щоб всім зайчикам було по одній морквинці? (Додати одну морквину.)
— Скільки тепер морквинок? (Чотири.) А зайчиків? (Чотири.) То який висновок можна зробити? (Їх стало порівну.)
— Рушили клоуни далі, знайшли принцесу і розвеселили витівками. І до нас у садок обіцяли навідатись.
Заняття Тім і Том. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі