Тема: Народний куточок. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: поглибити знання дітей про національний одяг, вчити правильно називати елементи костюма (спідниця, фартушок, вишита сорочка, чобітки); дати знання про вишиванку, ознайомити з різновидами рушничків (грайлик, росяничка, святковий); закріпити назви предметів посуду; розвивати увагу, мислення; виховувати любов до українських традицій.
Хід заняття Народний куточок. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
До групи заходить лялька в національному костюмі, вітається.
Лялька
Я — маленька українка,
В мене коси по колінка
І спідничка-фалдаванка,
І сорочка-вишиванка.
Вихователь. Яка гарна лялька, чемна, привітна. Погляньте, як вона добре вбрана. (Діти розглядають національне вбрання, повторюють за вихователем назви елементів костюма.)
Лялька звертає увагу дітей на свої чобітки.
Дуже просять чоботи-чоботята:
«Затанцюйте, хлопчики і дівчатка»!
То ж заграймо весело гопачок,
Хай танцює, стукає каблучок.
Діти разом із лялькою виконують рухи гопачка.
Лялька. А що це в вас таке? (Підходить до українського куточка.)
Діти відповідають.
Дуже гарний куточок, він мені подобається, але ж я не знаю що в ньому є.
Вихователь. Чим так гарно прикрашений стіл? (Рушничком.)
— Це святковий рушник. Він барвистий, яскравий. Раніше, таким рушником зустрічали гостей. Ці рушнички вишивали жінки й дівчата, а вишиваючи співали:
Вишиваю вишиваночку
Я для братика Іваночка,
Вся в мережках вишиваночка —
Подарунок для Іваночка.
А ще є рушнички для дівчаток і хлопчиків. Рушничок для хлопчиків називається грайликом. Ось він. (Показує ляльці.)
А для дівчаток — росянички. (Разом із дітьми розглядають рушники.)
— А що стоїть на рушникові? (Миска.) Вона зроблена з глини і гарно розмальована. А що це біля миски лежить? (Дерев’яні ложки.)
— Раніше такими ложками їли різні страви.
А ось на таці стоїть глечик і макітра. У них зберігали їжу.
Лялька дякує дітям за таку чудову розповідь і запрошує пограти з її віночком.
Народна гра «Чий віночок найкращий?»
Діти розподілені на дві групи. Кожна група стає в коло. На слова або пісню вихователя:
Візьмемося за руки,
Підемо на луки,
Там сплетемо віночок,
Станемо в таночок.
Діти беруться за руки і йдуть по колу ліворуч. На останні рядки зупиняються, піднімають руки догори. Вихователь в цей час проказує:
Чий найкращий вінок,
Той піде у танок.
Діти швидко опускають руки на плечі своїм сусідам. Вихователь відзначає, в якому колі діти швидко поклали руки на плечі і дотримують форми кола. Діти з відзначеного кола танцюють, а решта дітей плескає в долоні.
Підсумок
Лялька дарує дітям на згадку свій віночок, прощається з ними.
Який куточок ми сьогодні показували ляльці?
Тема: Народний куточок. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі