Тема: Зимові пригоди. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст
• зв’язне мовлення: навчати дітей уважно слухати текст, озвучувати слова-картинки, обираючи малюнок, який відповідає значенню, і складати оповідання за серією картин;
• граматика: формувати навички утворювати прикметники від слів — назв тварин; навчати правильно вживати іменники у формі множини;
• звукова культура: розвивати уміння правильно вимовляти звуки у дієслівних формах; виховувати вміння слухати одне одного.
Словник: увести в словник дітей слова личаки, лико.
Матеріал: картинки відповідно до тексту, малюнки-підказки із зображенням диких тварин та їх слідів.
Хід заняття Зимові пригоди. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Діти, я хочу з вами порадитися. Я завжди вам розповідала казки, а сьогодні я хочу запропонувати вам розповісти казку разом. Ви згодні? (Відповіді дітей.)
Вихователь. Спочатку я буду читати вам текст, а ви будете «озвучувати слова-картинки».
(Вихователь читає текст, а діти «озвучують» картинки, обираючи той малюнок, який підходить за значенням.)
Швидко скаче по гілках спритна ?
Зупинилась, прислухалась, озирнулась.
На ? сидить та плаче.
«Гей, бідолага! Що з тобою сталося? — запитала білка.
«Зима настала. Змінив я сіру ? на білу.
Думав, не знайде.
А він тільки сміється, говорить, що сліди не білі і не сірі, а заячі»,— скаржиться заєць.
Білка ласкаво погладила його лапкою і сказала: «Зараз я щось вигадаю!»
(Вихователь пропонує розглянути картинки і розказати, що було далі.)
Запитання-підказки
— Що вигадала білка?
— Як змінився настрій зайця?
— Навіщо йому дві пари личаків?
— Що подумав вовк, коли побачив сліди від личаків?
(Вихователь пояснює значення слова личаки — взуття, сплетене з кори дерева.)
Діти складають оповідання.
Фізкультхвилинка
У веселому ліску,
На біленькому сніжку.
Всі тварини в ігри грають.
Дружно, весело стрибають.
Разом дружно присідають,
Вже у сніжки вони грають.
Вушками прислухаються,
У спритності змагаються.
(Діти за ходом тексту відтворюють рухи.)
Вихователь. Лісові мешканці надіслали нам свої сліди. Спробуйте назвати, де чиї сліди.
(Діти розглядають малюнки-підказки.)
Діти. Це сліди заячі. Їх залишив зайчик. Ось ведмежі, вовчі, лисячі, мишачі тощо.
Вихователь показує картинку із зображенням зайчика.
Вихователь. Зайчиків скільки?
Діти. Один.
Вихователь. А слідів він залишив скільки?
Діти. Багато.
Вихователь. Тож пограємо у гру.
Дидактична гра «Один — багато»
• Ліс — ліси;
• птах — птахи;
• зима — зими;
• вовк — вовки;
• сніжинка — сніжинки.
Підсумок
Вихователь. Добігла кінця наша казка, а ви усміхніться, будь ласка.
Тема: Зимові пригоди. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі