Тема: Я закликаю до розмови. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: формувати уміння привертати увагу до власної особистості; розвивати комутативні навички; виховувати взаємоповагу; спонукати дітей до відкритості у стосунках, до позитивних вчинків; розвивати особистісні якості, творчі здібності; виховувати почуття гідності, поваги, дружби.
Хід заняття Я закликаю до розмови. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
У гості до дітей завітала лялька Оксанка, вона дуже чемна, уважна, привіталася з усіма дітками.
Лялька
Сьогодні у душі моїй
Так світло, веселенько
І кажу вам я: «Добрий день»
Всім добрий день, рідненькі!
Бесіда з дітьми.
— Чи приємно вам, діти, коли з вами привіталися?
— А навіщо люди вітаються?
— А ви вітаєтесь?
— А як можна привітатися?
Вихователь. Лялька Оксанка хоче з вами познайомитися і потоваришувати.
— Дітки, а якщо людина пройшла і не привіталася, то як її можна назвати? (Неуважна, невихована, без настрою.)
Так, багато чого залежить від нашого настрою. Ось у кожного з вас під стільчиками лежать чарівні чоловічки. Їхні обличчя передають певний настрій. Оберіть, малюнок якого чоловічка відповідає вашому настрою.
— А якщо у вас буде поганий настрій, то як його можна поліпшити? (Погратися, розвеселитися, пожаліти, привітатися.)
— А зараз кожен привітає одне одного, дивлячись в очі і торкаючись долонькою.
— Слова привітання — це чарівні слова. А чому їх так називають? А яке чарівне слово допомагало вам?
— Ой, діти, погляньте наша скринька в ігровому куточку ворушиться. Та це ж казкові герої зустрілися і спілкуються одне з одним.
Психогімнастика
Діти перетворюються на казкових героїв і різними способами вітаються одне з одним (обнімаються, цілуються, вітаються за руку, вклоняються).
Вихователь. А давайте і ми поспілкуємося. Оберіть для себе зручні місця, сядьте і поговоріть.
А ви знаєте, діти, в нашій мові не всі слова приємні і ввічливі. Є слова, які можуть образити. Тому, перш ніж людині щось сказати, слід добре подумати: чи не завдадуть ці слова людині болю, чи не зіпсують їй настрій. Давайте уявимо, що всі слова стали різнокольоровими.
Дидактична гра «Добери колір до слова»
Перед дітьми розкладені різнокольорові кружечки. Вихователь говорить слова, а діти добирають до них колір.
— Чому чарівні слова — яскраві кружечки?
— А чому ви залишили чорні, сірі, коричневі?
Підсумок
Вихователь. Діти, я бажаю вам, щоб ваше життя було так само світле, яскраве, і в ньому зустрічалися тільки добрі та ввічливі люди.
Щоб ви, дітки, завжди могли спілкуватися з тими, з ким забажаєте, адже ви маєте на це право.
Кого побачиш — усміхнись,
Кого зустрінеш — привітайся
І ніжно в очі подивись,
І подружитись намагайся.
Коли спілкуєтесь і з ким,
Чарівних слів не забувайте,
А прощаються із вами —
Здорові всі бувайте!
Тема: Я закликаю до розмови. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі