Заняття 22. Тема. Покладемо ляльку спати. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 22. Тема. Покладемо ляльку спати. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Друга молодша група

    Програмовий зміст: продовжувати навчати дітей описувати ляльку (за допомогою питань вихователя); вчити розуміти вірші, відповідати на запитання за їх змістом, називати предмети одягу; формувати уміння виразного, інтонаційно правильного читання колискових; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, емоційність; виховувати любов та інтерес до української народної творчості.

    Словник: збагатити словник дітей словами: сонні, тихенько, колиска, колисати, колискова.

    Матеріал: будиночок, лялька, хусточка, колиска.

    Хід заняття 22. Тема. Покладемо ляльку спати. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Друга молодша група

    — Який гарний будиночок з’явився у нас в групі! Хто ж у ньому живе?

    Давайте зазирнемо туди.

    — Хто це? (Лялька.)

    — Яка вона? Яке у неї волосся? Які очі?

    — У що вона вдягнена?

    — Якого кольору сукня?

    — Що у неї на голівці? А на ніжках?

    — Давайте з нею пограємо у гру.

    Гра «Дім для нашої лялі»

    Мета: формувати інтонаційну виразність мовлення; вдосконалювати уміння узгоджувати слова з рухами; викликати піднесений настрій.

    Діти стоять у колі. Одна дитина-«лялька» — за колом.

    Для нашої лялі ми дім збудували:
    (Діти йдуть по колу, тримаючись за руки.)
    Ось такий високий, ось такий широкий.
    (Показують висоту, ширину.)
    Лялька в дім заходить і танок заводить,
    (Дитина з хустинкою заходить у коло.)
    Хусточку тримає, діткам всім махає.
    (Діти плещуть у долоні — «лялька» танцює.)

    — Ой, а що ж трапилося? Лялька позіхає, тре очі кулачками.

    У моєї доні Оченята сонні,
    Рученьки, мов з вати,—
    Доня хоче спати.
    Ніч прийшла тихенька,
    Спи, моя гарненька!

    — Що хоче лялька? Які в неї оченята? Яка настала ніч? Що ми говоримо ляльці?

    — Куди ми покладемо лялечку? (У ліжко.) А можна також покласти у колиску.

    — Що це? (Колиска.) Ляльку можна буде колисати. Що робити?

    — Але спочатку давайте її роздягнемо.

    (Діти допомагають зняти із ляльки одяг і говорять, які дії виконують. Кладуть ляльку в колиску.) (Усе це проговорює вихователь, діти повторюють хором, а потім — поодинці.)

    — Щоб наша лялечка швидко заснула, давайте їй заспіваємо колискову. Що будемо співати?

    Ой, люлечки, люлі,
    Налинули гулі
    Та й сіли на люлі,
    А люлечка хить-хить,
    А дитина спить-спить.

    (Діти розповідають хором та поодинці.)

    — Послухайте, як колисатимуть ляльку Сашко і Софійка. Вони знають колискові.

    Прилинули голуби,
    Сіли, впали, загули,
    Ви, голуби, не гудіть,
    Донечки не збудіть.
    Мальована колисочка,
    Малесенька дитиночка,
    Та в пухових подушках,
    Та в пухових пелюшках.

    — Ось і заколисали ми ляльку.

    — А які колискові вам співають матусі? Хто ще може співати колискові?

    — А тепер тихенько, щоб лялька не прокинулася, ходімо на прогулянку.

    Заняття 22. Тема. Покладемо ляльку спати. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Друга молодша група

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
