Тема: Лисичка-сестричка. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: вчити дітей лічити предмети, що розміщені лінійно, по колу, хаотично у межах п’яти; закріпити цифри у межах 5; удосконалювати вміння співвідносити цифру з числом у межах 5; вправляти в орієнтуванні в просторі, у викладанні геометричних фігур із сірників; розвивати логічне мислення, уяву, пам’ять; виховувати бажання займатись математикою.
Демонстраційний матеріал: лисичка (іграшка), зайчики, курочки, гусочки (площинні), цифри, картки з намальованими предметами.
Роздавальний матеріал: каси з цифрами, пенали, аркуші паперу, сірники.
Хід заняття Лисичка-сестричка. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
— Діти, сьогодні до нас завітала надзвичайна гостя. Хоч я її просила, але вона не хоче з’являтися, доки не відгадаємо загадку про неї.
Я руда, низького зросту,
Хитра я і довгохвоста,
На курей я вельми ласа —
В них таке смачненьке м’ясо.
Вовку-братику я сестриця,
А зовуть мене… (Лисиця).
Лисичка. Добрий день, діти! Що тут у вас таке?
Діти. Заняття з математики, Лисичко.
Лисичка. Діточки, дозвольте мені побувати з вами, навчіть і мене рахувати, цифри знати.
Вихователь. Дозволимо їй?
— У Лисиччиному дворі живуть зайчики, курочки, гусочки. Допоможемо Лисичці їх порахувати? Спочатку порахуємо гусочок, що рядочком пливуть по річці. (Одна, дві, три, чотири, п’ять — всього п’ять гусочок.)
— А тепер порахуємо зайчиків, що сидять круг пеньочка.
— А ось курочок порахувати буде дуже складно, каже Лисичка, бо вони розбіглися по всьому подвір’ю. (Діти рахують курочок, що розміщені хаотично.)
Лисичка дякує дітям і каже, що хоче вивчити цифри.
Вихователь показує картки, на яких намальована певна кількість предметів, діти рахують їх і показують Лисичці потрібну цифру. Потім вихователь дає завдання, щоб кожна дитина в себе на столику взяла картку, перелічила предмети і виклала відповідну цифру.
Лисичка дякує дітям і пропонує погратися в народну гру «Лис».
Ставаймо в коло. Ха-ха-ха, хі-хі-хі,
Лис зловився в капкані. Тіштесь, дітоньки-зайчата, Злодій Лис у капкані.
Ой-ой, вирвавсь, утікайте! Тепер в нього страшна злість, Кого зловить, того й з’їсть.
— Поки ми гралися, Лисичка знайшла цікаве завдання, що вітер приніс зі школи. Давайте виконаємо його разом із Лисичкою. Покладіть перед собою аркуш паперу. Висипте з пеналу, що там є. Розкладіть предмети в рядочок, щоб їх було краще видно. Ну що ж, починаймо.
1) Поставте посередині аркуша ялинку.
2) У правому верхньому куті — хмаринку.
3) У лівому верхньому куті — сонечко.
4) Над ялинкою пташку.
5) Під ялинкою — грибок.
6) Праворуч від грибка — пеньок.
7) На пеньку — зайчик.
8) Ліворуч від ялинки — квітка.
— Хто був дуже уважним, добре міркував, той із завданням впорався. На що схожий тепер аркуш паперу? (На картину.)
— І останнє, що сьогодні ми навчимо робити Лисичку, це викладати із сірників геометричні фігури. Викладіть ту геометричну фігуру, яка вам найбільше подобається. (Діти виконують завдання.)
Лисичка їм дякує і виконує пісеньку «Я Лисичка, я сестричка».
Тема: Лисичка-сестричка. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі