Тема: Сигнали світлофора. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: продовжувати закріплювати знання дітей про правила дорожнього руху, про чотирибічний світлофор, про те, що світлофори керують складним рухом транспорту і пішоходів на вулицях та дорогах; виховувати культуру поведінки дітей на вулицях і дорогах; розвивати пам’ять, мислення, зв’язне мовлення.
Матеріал: світлофор, ілюстрації.
Хід заняття Сигнали світлофора. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь пропонує дітям розглянути макет світлофора. Звертає увагу дітей на те, що з чотирьох боків світлофора зображено по три однакових різнокольорових вогники.
Вихователь. Діти, сьогодні ми знову згадаємо, як працює світлофор.
Усі підходять до перехрестя доріг.
Вихователь. На перехресті найбільш пожвавлений рух: мчаться автомобілі, поспішають люди. Саме тут стоїть світлофор. Він допомагає регулювати рух, допомагає підтримувати на вулицях і дорогах порядок.
Діти, погляньте, зараз з одного боку світлофора для пішоходів спалахнув зелений вогник, а з іншого боку для транспорту — червоний.
Що повинні робити пішоходи, а що водії? (Пішоходи переходять вулицю, а водії зупинили свій транспорт.)
— Правильно. Діти, жовтий вогник спалахнув одночасно з усіх боків, він попереджає, що незабаром буде червоний і зелений вогник.
Для кого тепер загорівся червоний, а для кого зелений? (Для пішоходів тепер загорівся червоний, а для транспорту — зелений.)
— Правильно, діти, ви бачите, як чітко працює світлофор. Один сигнал змінюється іншим. Усі йому підкоряються, і тому на вулицях порядок.
Діти, а тепер послухайте вірш про світлофор.
Читання вірша «Світлофор».
Як переходиш вулицю,
На розі зупинись.
І перш за все уважно на мене подивись.
Я шлях вкажу надійний,
Де небезпек нема.
Трикольорове око я маю недарма.
Нехай воно і мружиться, ніколи я не сплю.
З малими дітьми в схованки я гратись не люблю.
В роботі я суворий і стриманий завжди
Тролейбуси, машини біжать туди-сюди.
Дивлюсь червоним оком — велю спинитись я.
Одне мені потрібно — це витримка твоя.
А блимне жовте око — іди — не поспішай.
Бо жовтий, не зелений: потрапиш під трамвай.
Увага! І зелений привітно замигтів.
Він колір найдобріший — щасливої путі!
Потім діти спостерігають за рухом пішоходів і транспорту. Вихователь звертає увагу дітей на те, навіщо всі дотримуються сигналів світлофора.
Після повернення до дитячого садка грають у гру «Світлофор».
Гра «Світлофор»
Діти стоять в колі. Ведучий — із 3 кружечками — посередині. Колір кружечків відповідає кольорам світлофора. Діти ходять по колу. Піднятий жовтий кружечок — ходьба уповільнюється, червоний — зупинка, зелений — можна йти далі.
Дидактична гра «Склади ціле»
Дітям дають картки із зображенням машин, розрізані на частини. Діти складають цілі машини.
Підсумок
Вихователь. Я сподіваюсь, що отримані знання ви будете застосовувати завжди.
Тема: Сигнали світлофора. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі