Тема: Ми подорожуємо. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із наземним і повітряним видами транспорту; закріплювати навички правильно називати види транспорту: літак, потяг; удосконалювати уміння розглядати сюжетні картинки, відповідати на питання за їх змістом реченнями із 2–3 слів; удосконалювати навички вимови звуків [у], [і] з різною силою голосу; розвивати зв’язне мовлення, уміння розповідати невеликі за обсягом вірші, логічне мислення.
Словник: збагачувати словник дітей словами: літак, поїзд, потяг, полетіли, поїхали.
Матеріал: іграшки-звірята, сюжетні картинки із зображенням звірят на транспорті і картинки із зображенням транспортних засобів, розрізані на частини; цілі картинки.
Хід заняття Ми подорожуємо. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
(Діти заходять у групу, де є іграшки-звірята.)
— Скільки звірят до нас сьогодні завітало!
— Хто до нас прийшов?
— Діти, звірята чимось стурбовані. Що трапилося?
— У них був транспорт, на якому вони їздили в гості, у подорож, у місто. Але хтось уночі зламав його. Звірята просять нас допомогти полагодити транспорт.
— Подивіться на картинку і скажіть, який транспорт у них був.
(Діти називають: легкова машина, вантажна машина, автобус, поїзд, літак.)
— Давайте полагодимо усі ці види транспорту.
Дидактична гра «Склади ціле»
Дітям дають картки із зображенням машин, розрізані на частини. Діти складають цілі машини.
Вихователь запитує у кожної дитини, яка машина в неї вийшла.
— Звірята дуже зраділи і дякують вам.
— Скажіть, на чому поїхали звірята?
(Вихователь показує сюжетні картинки. На них зображені: ведмідь, який їде на вантажній машині; зайченята, які їдуть на легковій машині; вовк, який летить на літаку.)
— Давайте і ми політаємо на літаку. Послухайте вірш про літак.
Вчули діти — щось гуде,
Та не знають, що і де.
Щось вгорі гуркоче так.
Певно, буде це літак.
— А як гуде літак? (Діти промовляють звук [у]). (Вихователь пропонує дітям поставити губи трубочкою і проспівати звук [у-у-у].)
Рухлива гра «Літаки»
Мета: удосконалювати уміння вимовляти звук [у].
Хід гри
Діти-«льотчики» стають з одного боку кімнати. За сигналом вихователя «До польоту готуйсь!» діти виконують обертальні рухи руками і промовляють звук [у]. За сигналом «Літаки полетіли!» бігають по кімнаті. За сигналом «Літаки — на посадку!» — повертаються на місця.
— А тепер давайте покатаємося на машині.
Бі-бі-бі, вона співає,
Хатку на колесах має.
Є у неї фари-очі,
Ними світить серед ночі.
— Як сигналить машина?
— Посигнальте голосно. А тепер тихо. (Хорові та індивідуальні повторення.)
— На чому ми ще не їздили? Так, на поїзді. Давайте розкажемо віршик про поїзд.
Їде поїзд через гай, я гукаю: — Постривай!
Він, почувши, не тікав, на маляток зачекав.
— Ту-ту-ту! — гуде гудок. — Їдем всі у дитсадок!
— Як кричить поїзд, коли він далеко? А коли поряд? (Діти промовляють поодинці і хором.)
— Тепер сідаємо в поїзд і їдемо на прогулянку.
Підсумок
— Чи сподобалося вам подорожувати?
— На чому ми сьогодні подорожували? (Відповіді дітей.)
Тема: Ми подорожуємо. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі