Заняття 20 Тема. У зоопарку. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 20 Тема. У зоопарку. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі.

    Програмовий зміст: закріпити уміння виділяти перший звук у словах, навчати знаходити слова із заданим звуком; удосконалювати уміння правильно вимовляти звуки [ж], [ч], [ц]; розвивати фонетичний слух: вчити розпізнавати слова близькі за звучанням (рими) і самим добирати подібні слова; виховувати уважність, інтерес до життя тварин.

    Матеріал: загадки М. Кочетової; ілюстрації із зображенням тварин, птахів, плазунів; чистомовки.

    Хід заняття 20 Тема. У зоопарку. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Середня група

    Пустунчик загадує загадку:
    Я кудись ходив із татом,
    Звірів бачив там багато:
    Мавпу, тигра, крокодила,
    А птахів там різних — сила.
    Слон водою нас облив.
    — Де я був? Куди ходив?

    (Діти відгадують, а вихователь запитує, хто вже відвідував зоопарк і яких звірів там бачив.)

    Вихователь. Сьогодні ми проведемо незвичайну телеекскурсію до зоопарку.

    Наші телекамери встановлені в зоопарку. Наближаємося до найближчого озера (на екрані з’являється зображення різних жаб.)

    Вихователь.

    У воді сидить охоче, та не риба і не рак,
    Вистромля булькаті очі, і співає: «Квак-квак-квак».

    Діти. Це жаба.

    Вихователь. Який перший звук у слові жаба? Назвіть тварин, птахів, комах, назви яких починаються на звук [ж].

    Діти. Жук, жираф, журавель.

    (На дошці з’являються картинки із зображенням цих істот.)

    Вихователь.

    Хіба можна це забуть!
    Слони-красені ідуть.
    Товстелезні і вухаті,
    Темно-сірі, головаті.
    Дуже довгий хобот мають,
    Ним діток своїх купають.

    (Вихователь на дошку виставляє картину із зображенням слона.)

    Вихователь. Який звук у слові с-с-слон я виділила? Де стоїть звук [с] у цьому слові? (Відповіді дітей.)

    Вихователь. Назвіть птахів, назви яких починаються на звук [с].

    Діти. Сорока, синиця, снігур, сойка, сова, страус. (На дошці картинки із зображенням птахів.)

    Вихователь. У слові страус де стоїть звук [с]?

    Діти. На початку і в кінці слова.

    Вихователь. Назвіть слова, в яких звуки [с], [с’] стоять наприкінці слова.

    Діти. Лось, рись, барс.

    Вихователь.

    Чути плач і тут і там.
    Це звірята кличуть мам.
    Діти, ви допоможіть,
    Хто батьки в них підкажіть.

    (Діти розгадують загадки.)

    1. На лужку взялись до гри
    Пострибайчики-брати.
    Щоб не трапилося лиха,
    До малят біжить… (зайчиха).

    2. Під сосною рудик став,
    Розгубивсь, бо заблукав:
    Де нора була, там глиця.
    Та ось мама йде… (лисиця).

    3. Гострі зуби в цих звірят,
    Схожі всі на цуценят.
    Їм на місці не сидиться,
    Бо до них біжить… (вовчиця).

    4. А це що за дивний плач?
    Заревів колючий м’яч.
    Хто в колючого батьки?
    Ну, звичайно… (їжаки).

    5. Хто це йде до нас такий?
    У сорочці кам’яній.
    Не знімається вона,
    Ця сорочка кам’яна. (Черепаха.)

    Вихователь. Так, це ч-ч-черепаха. Який звук я виділила у цьому слові? Де цей звук стоїть у слові? Пригадайте слова, які починаються на звук [ч]? Придумайте слова, в яких звук [ч] є у кінці слова.

    Діти. Ніч, піч, сич.

    Вихователь. Я назву слова, а ви скажете, де у них стоїть звук [ч]: дочка, сорочка.

    (Вихователь пропонує промовити чистомовки. )

    Ча-ча-ча — в мене добра вдача.
    Чу-чу-чу — на ракеті я лечу.
    Чі-чі-чі — буду їсти калачі.

    Вихователь.
    Телеекскурсія закінчилася, але ви не сумуйте і зі мною пожартуйте. Я буду називати слова, а ви до них добирайте рими.

    Зайчик — побігайчик,
    зайчик — трамвайчик.

    вовчок — бочок,
    вовчок — сірячок.

    їжачок — хитрячок,
    їжачок — із голочок.

    Заняття 20 Тема. У зоопарку. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
