Тема: Сім’я. Члени родини. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: дати дітям знання про сім’ю, хто її складає; закріпити знання про обов’язки всіх членів родини; привчати турботливо ставитись до рідних, допомагати їм; виховувати любов і пошану до своєї сім’ї; формувати зв’язне мовлення.
Хід заняття Сім’я. Члени родини. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Дітки, сьогодні наш казковий потяг повезе нас на чарівну галявину, де росте незвичайне дерево. (Діти уявляють, що сідають у потяг.)
Рухлива гра «Потяг»
Діти шикуються одне за одним у колону. За сигналом вихователя йдуть уперед, поступово прискорюючи темп. Під’їжджаючи до умовного місця, переходять на ходьбу. На слово приїхали зупиняються.
Ось ми і приїхали, а ось те дерево, про яке я вам говорила. Це родинне дерево.
Снилось мені ясне сонце,
Що в хаті світило,
А то лиш моя мама
Дивилась так мило.
Приснився мені ясний вітрик,
Що пестив колосся,
А то мені моя мама
Гладила волосся.
Снилась мені ягідочка
Як мак, солоденька —
А то мене цілувала
Мама дорогенька.
— Діти, про кого я прочитала віршик? Так, про маму. Про найдорожчу людину у світі. Про маму є багато пісень і віршиків. А знаєте чому? Тому що вона завжди поруч із нами. Вона приголубить і їсти приготує, випере й випрасує одяг, а дівчаткам кіски заплете.
А коли ви захворієте,— мама не спить — вас лікує. Давайте про маму згадаємо віршик.
Хто вас, дітки, міцно любить,
Хто ніжненько так голубить
І клопочеться всякчас
Уночі і вдень про вас?
— Мама дорогенька. (Кажуть діти.)
Хто для вас пісні співає,
Хто в колисці забавляє,
Гарні вам дає ляльки
І розказує казки?
— Мама золотенька. (Кажуть діти.)
А тоді, мої кохані,
Коли ви і неслухняні,
Пустотливі і ледачі,
Хто над вами гірко плаче?
— Матінка рідненька. (Кажуть діти.)
— Ось ви й розказали про одного члена сім’ї. Про кого? Про вашу маму.
(Вихователь пропонує дітям знайти портрет мами на родинному дереві.)
— Дітки, а хто завжди поряд із мамою, хто лагодить світло, забиває цвяхи? (Тато.)
— Так, це тато. Давайте розглянемо малюнки про роботу тата.
Дидактична гра «Що робить тато»
Діти беруть картинки і розповідають, яку роботу виконує тато.
— А хто знає віршик про татка?
А сьогодні тато вдома,
Він одяг костюм новий.
Чом він вдома? Річ — відома,—
Бо мій тато — вихідний!
Ми гуляли з ним в садочку,
Потім їздили на пляж.
Гарно як тут на пісочку:
— Хочеш — бігай, хочеш — ляж!
Давайте знайдемо тата на родинному дереві.
А ось послухайте, про кого я вам зараз розкажу.
Мій дідусь старенький,
Як голуб сивенький,
По садочку ходить
І мене, малого,
Онучка свойого
За рученьку водить.
По садочку ходить,
Яблучка знаходить,
Ще й дає горіхи.
Мій дідусю милий,
Як голубчик сивий,
З ним багато втіхи.
Чи є у кого з вас дідусь? Хто хоче про нього розповісти? (Розповіді дітей.) Дідусь — теж член родини, давайте знайдемо його портрет.
А про кого ж ми ще не згадали? (Про бабусю.) Що вона робить? (В’яже шкарпетки, читає казочки, співає колискові.) Дуже добре, якщо бабуся живе коло вас. Вона завжди напече пиріжків і пригостить любих онучат.
Де її портрет? (Діти показують.)
А якщо бабуся живе далеко, то її потрібно провідувати, ось так:
Їде віз з гори в долину
До бабусі на гостину,
Їде батько і матуся
Їде тітка Люся,
Їде Юрчик, синочок,
Гостей повний візочок,
А бабуся старенька,
Любим гостям раденька,
Любих гостей вітає,
Хлібом, медом зустрічає.
Ось яка велика дружна родина: і мама, і тато, і дідусь, і бабуся. А ще в когось є братик чи сестричка. І все це ми називаємо — Сім’я.
Підсумок
Вихователь. Кожна сім’я міцна, дружна, гарна, як наше дерево.
Звучить гудок потяга.
— Час вертатися назад. (Повторюється гра «Потяг».)
Тема: Сім’я. Члени родини. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі