Тема: Розглядання машини. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Розглядання машини. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: формувати навички розрізняти машини за зовнішнім виглядом і називати їх та їхні основні частини, описувати машину (за допомогою запитань вихователя); розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість; виховувати дбайливе ставлення до іграшок.

Словник: збагачувати словник дітей словами: кузов, кабіна, вантажна, легкова, трамвай; активізувати вживання іменників: машина, колеса, кермо, вікна, автобус.

Матеріал: іграшки зайченята, машини, вантажна, легкова, автобус, трамвай, атрибути для гри «Зайченята й автомобіль».

Хід заняття Розглядання машини. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Що це за галас? Чуєте, діти? Хто це до нас прийшов? До нас завітали маленькі зайченята.

— Де вони живуть?

Зайченята. Так, ми живемо в лісі і вирішили прийти до дитячого садка погратися. Але у вашому місті живуть якісь чудовиська. Вони біжать і кричать, ось так: «Бі-бі».

Вихователь. Діти, хто це так кричить? (Машини.)

— Як сигналить машина? Посигнальте тихенько. А голосно?

(Діти наслідують сигнал машини.)

Діти, наші зайченята живуть у лісі і не бачили, які є машини. Давайте ознайомимо їх із транспортом.

— Сідайте, зайченята, і послухайте.

— Подивіться, що це у мене? (Машина.)

— Ця машина називається вантажною.

— Як вона називається?

— Як ви думаєте, чому?

— Які вантажі вона возить?

— Розгляньте уважно машину і скажіть, що у неї є. (Діти називають її частини: кузов, кабіна, колеса, кермо.)

— Давайте розкажемо зайченятам про машину.

Запитання для дітей

— Що у нас є?

— Якого вона кольору?

— Що у неї є?

— Що вона вміє робити?

(3–4 дитини описують машину. Це вантажна машина. У неї є кабіна. Вона зеленого кольору. Кузов — синього кольору. У машини є колеса. Машиною везуть вантаж.)

— Наші зайченята вже не бояться машин. Вони пропонують пограти у гру «Зайченята й автомобіль».

Фізкультхвилинка

Діти сидять на стільчиках. На слова «Ой, зайченята прибігли», «Зайчики стрибають» починають бігати і стрибати. На гудок автомобіля діти повертаються на місця.

Вихователь. Поки ми гралися, подивіться, скільки різних машин приїхало! Як вони називаються? (Автобус, трамвай, вантажна машина, легковий автомобіль.)

— Зайченята хотять покататися на легковій машині. Мишко, покатай їх.

(Дитина обирає машину. По черзі зайченята «катаються» на різних видах транспорту: автобусі, трамваї, вантажній машині тощо.)

Діти. Мій зайчик їде на автобусі. Мій зайчик їде на трамваї тощо. Вихователь. А зараз пограємо в гру.

Дидактична гра «Якої машини не стало?»

Вихователь виставляє різні машини. Діти заплющують очі. Вихователь прибирає якусь машину. Діти розплющують очі і відгадують, якої машини невистачає.

Вихователь. Молодці, малята. Але зайченятам час повертатися.

(Діти прощаються.)

— А ми з вами сядемо в автобус і поїдемо на прогулянку.

Тема: Розглядання машини. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *