Тема: Нерозлучні друзі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: вчити дітей називати числа у межах п’яти у зворотному порядку; закріплювати вміння співвідносити цифру з числом у межах п’яти; повторити геометричні фігури (чотирикутники); у грі закріпити частини доби; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати активність на занятті.
Демонстраційний матеріал: Чебурашка, Крокодил Гена (іграшки); макет поїзда; цифри; малюнок східців з цифрами; площинні птахи (5); їжачок (іграшка); геометричні фігури з наклеєними на них вовком, лисичкою, зайчиком.
Роздавальний матеріал: каси з цифрами; фішки для гри в «Добики»; геометричні фігури.
Хід заняття Нерозлучні друзі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
— Жили собі на світі добрі друзі — Чебурашка і Крокодил Гена. Надумали вони вирушити в подорож. Купили білети, щоб їхати поїздом, а в який вагон сідати, не знають. Давайте посадимо їх у вагон. Ось перед вами — поїзд. Порахуємо вагони по порядку. (Діти рахують порядковою лічбою.)
— А тепер я буду викликати діток, давати їм квиток із номером вагона, і вони знаходитимуть потрібний вагон. (Діти знаходять вагон за цифрами.)
— Поїхали наші друзі. Ось і зупинка. Тепер їм слід зійти східцями вниз. А ці східці — незвичайні, математичні, із цифрою на кожному. Давайте підемо разом з друзями вниз. (Діти називають цифри у зворотному напрямку: 5, 4, 3, 2, 1.)
— Дійшли Чебурашка з Геною аж до самого лісу. Дивляться: на дереві птахи сидять. Захотілося їм порахувати птахів. Ми теж будемо рахувати разом з ними. Дуже голосно ми рахували, злякались птахи, почали розлітатись.
— Скільки птахів полетіло? (Один.)
— Їх стало менше? На скільки менше? Знову летять від нас птахи. (Діти рахують птахів у зворотному напрямку: 5, 4, 3, 2, 1.)
— Якщо ми поводитимемося тихо, то птахи ще прилетять. Ми їх будемо рахувати тихенько, тільки очима, а Чебурашці покажемо цифру, що відповідає їх кількості. (Співвідношення числа з цифрою.)
— Йдуть друзі, йдуть і приходять на чудову галявину. Дивляться: аж тут Їжачок сидить на пеньочку і грається цифрами. Він пропонує друзям погратися в гру «Якої цифри не стало?» Пограємо разом із ними? Їжачок дуже задоволений і запрошує всіх нас на фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
Яблуня-красуня у саду,
Я до неї швидко підійду.
Гілочку зелену потрушу,
Яблучко червоне надкушу.
Яблуко солодке та смачне —
Звеселяє друзів і мене.
— Йдуть Чебурашка з Крокодилом Геною лісом — бачать хатинки лісових друзів. На що схожа хатинка Лисички? (На квадрат.) Вовка? (На прямокутник.) Зайчика? (На ромб.) А всі разом хатинки — це чотирикутники. Чому їх так назвали? Щоб добре запам’ятати, як називаються будиночки звірів, пограємо в гру «Знайди і назви». (Вихователь описує геометричну фігуру, діти знаходять її в себе і називають.)
— Час минає швидко. Посперечалися Чебурашка і Гена: день ще чи вечір? Зовсім не вміють частини доби розрізняти. Не знають, повертатися їм додому чи ні. Давайте навчимо їх розрізняти частини доби. Я буду називати частини доби, а ви мені про них розкажете. Молодці! А зараз разом із нашими друзями пограємо в гру «Добики». Я називатиму частини доби, а ви знайдете у себе і покажете друзям відповідну фішку. Дуже дякують нам Чебурашка і Крокодил Гена, запрошують нас до себе у гості.
Тема: Нерозлучні друзі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі