Тема: Золота рибка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: вчити порівнювати рівні і нерівні групи предметів; розуміти й правильно вживати поняття один, багато, стільки — скільки, порівну; закріплювати лічбу в межах двох, вміння відносити останнє число до всієї групи предметів; ознайомити з геометричною фігурою квадрат методом порівняння його з кругом; формувати уміння обстежувати фігуру тактильно-руховим і зоровим способом; вчити порівнювати предмети за шириною; розвивати довільну увагу, вміння діяти за вказівкою вихователя; виховувати організованість.
Демонстраційний матеріал: рибка; жовті квіти; дві лілеї; дві рибки; геометричні фігури квадрати, круги за кількістю дітей; мішечок; велика й маленька качки; широкий та вузький струмочки.
Роздавальний матеріал: широкі й вузькі смужки; зайчики.
Хід заняття Золота рибка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Жила-була в синій, прозорій річці чарівна маленька рибка. Одного разу завітала вона до дитячого садку. (Вітається.)
— Чи хотіли б ви вирушити в подорож на дно річки і розглянути, що там відбувається? Тож давайте перетворимося на рибок і попливемо.
— Що росте на річці? (Квіти.)
— Якого кольору квіти? (Жовтого.)
— Скільки їх? (Багато.)
— А це яка квіточка з’явилася? (Біла.)
— Це біла лілея. Скільки білих лілей? (Одна.)
— Погляньте, ще одна з’явилась біла лілея. Скільки їх тепер? (Усього 2 лілеї.)
— Підпливла до білих лілей рибка маленька. Скільки рибок? Чого більше — лілей чи рибок?
— Як перевірити? (Слід поставити лілеї в рядок, а під кожною лілеєю розмістити рибку.)
— Тепер видно, чого більше? Як зробити, щоб квітів і риб було порівну? (Знайти ще одну рибку.)
— Тепер риб порівну, або можна сказати, що рибок стільки, скільки й квітів.
Дидактична вправа «Чого “менше” — “більше”»
Умова. Прибрати одну рибку, одну квітку. Після цього діти кажуть, чого «більше», «менше» або «порівну».
— Попливли рибки на саме дно, сховалися від квітів до самих камінців і дістали камінці.
Діти піднімають круги.
— Якої форми камінці? (Круглої.)
— Що вміє робити круг?
— А я знайшла ще багато камінців. Вони теж схожі на круги? (Ні.)
Знайомство з квадратом.
— Побіг пальчик по кругу і не зупиняється, весело йому. (Діти обстежують круг.)
— А тепер візьміть квадрат. Біг пальчик і зупинився, побіг далі і знову зупинився, ще побіг і зупинився. Отже, бачимо, що котитись квадрат зовсім не вміє, падає, бо йому заважають куточки. У квадрата є сторони і кутки, а у круга їх немає.
Дидактична гра «Чарівний мішечок»
Діти витягають геометричну фігуру, називають її.
Рухлива гра «Дій за сигналом»
Вихователь підіймає червоний прапорець — пливуть рибки з круглим камінцем, синій прапорець — пливуть рибки з квадратним камінцем.
— Пограли рибки і випливли на берег річки. А хто їх там зустрічає? Скільки качок? Чи однакові вони за розміром?
— Качкам слід до друзів пливти: великим — широким струмком, маленьким — вузьким. (Порівняння струмків методом накладання.)
— Подивіться: зайчики поспішають назустріч качкам.
Робота з роздавальним матеріалом
Зайчики біжать спочатку широкою стежкою, а потім вузькою.
— Чи сподобалась вам подорож річкою?
— А що найбільше запам’яталось?
— Що сподобалось робити?
А зараз час перетворюватись знову на діток і повертатись до дитячого садка.
Тема: Золота рибка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі