Тема: Що посієш, те й пожнеш. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Що посієш, те й пожнеш. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст

зв’язне мовлення: закріплювати уміння переказувати казку близько до тексту, висловлювати своє ставлення до вчинків героїв;

звукова культура: розвивати уміння правильно інтонувати різні типи речень (розповідні, питальні, окличні), передавати пряму мову; розвивати інтерес дітей до малознайомих слів; розширювати знання і розуміння багатозначних слів; виховувати інтерес до народних казок; вміння розуміти персонажів, висловлювати своє ставлення до них.

Словник: ознайомлювати дітей із приказками та фразеологізмами.

Матеріал: ілюстрації казкових персонажів до казки, прислів’я, зображення журавля (птаха) та журавля (біля колодязя).

Хід заняття Що посієш, те й пожнеш. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

На дошці зображення Журавля та Лисиці. На столі у вихователя — горнятко й керамічна тарілка.

Вихователь.

Дітки мої, тихенько сідайте,
На ці предмети увагу звертайте.
Горнятко у мене стоїть на столі.
Звідки взялось, підкажіть ви мені.
Тарілка поряд з горнятком стоїть.
А Журавель за столом у Лисички сидить.

Діти. Журавель і Лисиця — це казкові герої.

Вихователь. Чому ви вирішили, що вони завітали до нас із казки, адже лисицю і журавля можна зустріти в природі?

Діти. Лисиця в природі може полювати на журавля. А на картині вони разом сидять за столом.

(Вихователь пропонує дітям послухати казку.)

Запитання до тексту

— Як починалася казка?

— Хто перший і до кого завітав у гості?

— Як Лисиця готувалася до прийому гостя?

— Чому Журавель пішов додому голодний?

— Як він вирішив віддячити Лисиці?

— Чи залишилася Лисиця задоволеною?

— Чи можна назвати Лисицю та Журавля справжніми друзями?

(3–4 дитини переказують казку.)

Фізкультхвилинка

Прилетіли журавлі, (діти ходять по килимку, високо піднімаючи ноги)
То великі, то малі, (присідання)
Сіли вони на люлі,
Та й співають: «Трі-рі-рі».
А лисиця не зіває,  (ходьба навшпиньки)
Журавлів вона чекає  (присідання)
Хоче їх вона спіймати, (розведення рук на боки)
Щоб кумою усім стати.

Вихователь. Чи відповідають казці прислів’я «Бачить собака молоко, та в глечику глибоко» та «Як гукнеться так і відгукнеться»? (Відповіді дітей.)

— Як ви розумієте вислів «Впіймав облизня»? (Якщо діти не дали відповіді на це запитання, то вихователь пояснює сам.)

Діти. Залишився ні з чим. Зостався голодним.

Пояснення етимології слів покраяв та горнятко.)

Робота в парах.

Вихователь пропонує дітям поділитися на пари за принципом: «Це мій найкращий друг». Один у парі — Лисиця, інший — Журавель. Кожна пара повинна придумати, як помирити Лисицю й Журавля.

(Діти свій варіант розігрують за особами.)

Вихователь. Із ким зі своїх друзів ви хотіли б помиритися після прослуховування цієї казки?

(Вихователь виставляє на дошку зображення журавля (птаха) і журавля (біля колодязя). Звертає увагу на те, що слова вимовляються однаково, а мають різне значення.)

— Для чого потрібен журавлю такий дзьоб, шия, довгі ноги?

— На кого схожий журавель?

Підсумок

Вихователь. Хто з героїв казки вам сподобався?

— Як би ви вчинили на місці Лисиці, Журавля?

— Що ви розумієте під словом дружба?

Тема: Що посієш, те й пожнеш. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *