Тема: Подорож до парку. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: формувати уявлення дітей про число і цифру; закріплювати вміння розрізняти предмети за величиною; користуватися висловлюваннями високий, низький, великий, малий; викликати зацікавленість у розв’язанні задач шляхом зорового та розумового аналізу фігур по горизонталі; розвивати кмітливість, зосередженість; виховувати уважність, дисциплінованість.
Демонстраційний матеріал: іграшкові зайчики; 3 котики; 2 гноми; 3 цеглини; набірне полотно; цифри; м’ячі.
Роздавальний матеріал: смужки для викладання цифр; цифри; 2 морквини; дидактична гра «Якої фігури не вистачає?».
Хід заняття Подорож до парку. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Перед дітьми з’являються два гномики Ах і Ох.
— Дітки, подивіться, гномики вирішили змайструвати драбинку. Ох змайстрував першу сходинку і використав одну цеглину. Скільки цеглинок взяв Ох? Якою цифрою позначимо число один (1)?
Це один чи одиниця.
І тонка, пряма, як спиця.
Знайдіть в себе на столі цифру 1, покажіть мені.
— Ах змайстрував другу сходинку і використав дві цеглини. Отже, число два ми позначимо цифрою 2.
Знайомство з цифрою 2.
А це ось цифра два,
В неї кругла голова,
Довгий хвіст, зігнута шийка.
Отака, як бачим, двійка.
— Чия сходинка вища? Чому? Отже, число 2 більше за число 1 на один.
Гномики дуже люблять гратися зі своїми друзями зайчиками. А ви, діти пограєте разом з ними?
Робота з роздавальним матеріалом
Діти викладають зайчиків на верхню смужку.
— Подивіться, скільки зайчиків. (Вихователь показує цифру 2.)
— А на нижню покладіть ось скільки морквинок. (Показує цифру 1.)
— Чого більше? Чого менше? На скільки? Як зробити, щоб їх було порівну?
— Скільки гномиків прийшло до нас? Покажіть цифрою.
— До парку завітали 3 киці, але вони посварилися, бо не можуть м’ячики поділити.
(До групи заходять 3 киці, різні за висотою, які тримають у руках 3 м’ячі різного розміру і кольору.)
— Як ви гадаєте, як помирити котиків?
(Діти виконують вимірювання за висотою. Вищій киці віддають найбільший м’яч, трішки нижчій — дещо менший, низенькій — маленький м’яч.)
— Гномики дуже вас просять допомогти їм впоратись із наступним завданням.
Дидактична гра «Якої фігури не вистачає?»
Умова. Дібрати з другої картки потрібну фігуру і поставити в першу.
— Чи сподобалось вам подорож? Отже, ви бачите, що багато корисних справ ми сьогодні зробили.
Тема: Подорож до парку. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі