Тема: На пошуки веселих чоловічків. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: визначити рівень знань про числа в межах семи; познайомити з цифрою 7; вправляти в умінні лічити порядковою і кількісною лічбою, умінні називати сусідні цифри; правильно відповідати на запитання «скільки?»; розширювати обсяг знань про геометричні фігури; розвивати логічне мислення; зорову пам’ять.
Матеріал: ілюстрації казкових героїв; геометричні фігури; дидактична гра «Знайди сусіда»; іграшки для порядкового рахунку; клубок; цифри.
Хід заняття На пошуки веселих чоловічків. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
— Малята, а чи любите ви казки?
Тож сідайте рядком-ладком — вирушаймо в казку…
За широкими морями, за дрімучими лісами на височенній горі в казковому будиночку жили-були маленькі веселі чоловічки. Щовечора вони сідали на свої хмарки і летіли до пташок, звірят та й розповідали їм цікаві казки. Аж раптом злий чаклун, який жив неподалік, пустив злу віхолу, щоб вона розкидала чоловіків по всьому лісу і перетворила на справжню мозаїку — на дрібнісінькі частинки.
Засумували тоді пташки і звірята. Невесело стало без казок.
Давайте допоможемо знайти веселих чоловічків. А допоможе нам у цьому клубочок. Дорога повела вгору, а потім вниз.
Дидактична гра «Рахуй далі»
Умова: вихователь по черзі кидає дітям клубочок і називає будь-яке число, а діти, якщо ідуть «вгору»,— дораховують від цього числа до сьоми і повертають клубок, якщо ідуть «вниз» — рахують зворотною лічбою від заданого числа до одного.
— Отже, ми підійшли до річки, а через річку вузенька кладочка. Але злий чаклун випередив нас, прибрав кілька дощечок.
Дидактична гра «Встав пропущену цифру»
(робота з роздавальним матеріалом)
— А далі — вузенькі кладочки для кожного з вас (робота з роздавальним матеріалом).
Дидактична гра «Сусіди числа»
— Зайшли ми до лісу. А де ж клубочок покотився?
— Погляньте, та це ж теремок! Можливо, там сховав чаклун «Веселих чоловічків»?
— Хто там живе? (Вінні-Пух, Буратіно, Чебурашка, Червона Шапочка, лікар Айболить, Кіт у чоботях, Крокодил Гена.)
— Скільки всього казкових героїв?
— Порахуйте порядковою лічбою. Хто п’ятий за порядком? За яким за порядком казковим героєм стоїть Червона Шапочка?
Дидактична вправа «покажи цифрою»
1) Скільки у Вінні-Пуха м’ячів?
2) Скільки грибів в кошику у Червоної Шапочки?
3) Скільки разів підстрибнув Чебурашка?
Робота з роздавальним матеріалом
Айболить подарував Чебурашці 6 жовтих яблук. (Діти викладають на верхній смужці 6 яблук.), а Крокодилу Гені 5 червоних яблук. (Викладають на нижню смужку).
— У кого яблук більше? На скільки? Як зробити так, щоб було порівну?
Самостійна робота з роздавальним матеріалом.
Діти викладають на верхній смужці 7 морквинок, на нижній — 6 грибів. Слід зробити, щоб стало порівну.
— По скільки стало морквинок і грибів? (По сім.) Сім морквинок позначимо цифрою 7.
Цифра 7 — це кочерга.
В неї лиш одна нога.
Музична фізкультхвилинка «веселі чоловічки»
— Казкові герої дуже вам вдячні, але у них до вас ще одне прохання.
Дидактична гра «Намалюй килимок»
— Бабуся для Червоної Шапочки стільки килимків вишила, але вона розгубилась, бо всі вони з різними візерунками. Запам’ятайте один із них і викладіть візерунок із геометричних фігур.
Самостійна робота.
Буратіно.
Що ж, малята, я вам підкажу, де чаклун сховав веселих чоловічків. Станьте до вікна обличчям, поверніть вліво, плесніть 3 рази, зробіть 5 кроків, поверніть вправо, подивіться вниз: у коробці, схожій на трикутник, сховані «веселі чоловічки».
— Дякуємо вам, казкові герої, і тобі, Буратіно.
У конвертах — розрізані на маленькі шматочки різні казкові герої — «веселі чоловічки».
Дидактична гра «Склади ціле» (робота в парах)
— Чи сподобалась вам подорож? Що найбільше вам сподобалось робити?
Тема: На пошуки веселих чоловічків. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі