Тема: Миємо ляльці руки. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Миємо ляльці руки. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із формами мовленнєвого етикету — вітання, ввічливого прохання, ввічливого звертання на «Ви» до дорослих — і закріплювати їх; формувати в дітей знання про здоровий спосіб життя та здоров’я; закріплювати дії, пов’язані з миттям рук; учити запам’ятовувати їх послідовність; роз’яснювати значення дій умивання, витирання; виховувати бажання тримати руки в чистоті.

Матеріал: чарівна торбинка, іграшки, лялька, миска, чашка, рушник, мило, стілець.

Хід заняття Миємо ляльці руки. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь заходить із лялькою, в якої брудні руки.

Вихователь. Діти, подивіться, кого я знову зустріла. Це ж наша лялька Оленка. Вона завжди весела і привітна, любить гратися, а сьогодні чомусь засмучена. Що вона забула зробити? (Привітатися.)

Так, молодці. Чуєш, Оленко, якщо людина вихована, вона завжди каже добрі слова. Але в Оленки сьогодні все не так.

Ось послухайте:

Все не так сьогодні, все навкруг не так:
Чомусь цукерка не солодка,
Проміння сонечка холодне.
У чому ж річ? Скажу вам прямо…
Образилась на мене мама.
Піду пробачення попрошу,
Хай знову стане все хорошим.

Діти, яким слід бути, щоб не ображати маму? (Вихованим, увічливим, чепурним.)

Давайте допоможемо ляльці помиритися з мамою. Ось у нас є чарівна торбинка, вона розкриється лише тоді, коли ви промовите ввічливе слово. Послухайте, як я буду казати: «Доброго дня, торбинко». (Торбинка розв’язується, і вихователь дістає маленьку іграшку. Це спонукає дітей до самостійного вживання слів: «добрий день (ранок)», «будь ласка», «вибачте», «дякую».)

Діти пригадують і називають слова, а торбинка дарує їм іграшки.

Молодці, дітки, ось подивіться, як багато ввічливих слів ми зібрали в торбинку. На тобі, Оленко, торбинку тепер ти зможеш помиритися з мамою. Діти, а як ви гадаєте, чи вибачить Оленку мама? (Так, вибачить.)

Вихователь. Оленко, а чому у тебе такі брудні ручки?

Оленка. Я гралася з піском і забруднила руки.

Вихователь. Чи можна залишатися з такими руками? (Відповіді.) Вихователь. Чому? Давайте Оленці допоможемо. Що нам потрібно для миття рук? (Вода, мило, рушник.)

Дидактична гра «Доберіть, що потрібно»

Матеріал: рушник, мило, миска для води, глечик із водою, книга, іграшка, гребінець.

Діти відбирають і виставляють на стіл тільки те, що потрібно для миття рук.

Вихователь. Ось усе готове. Давайте помиємо Оленці руки. Марійко, засукай вище рукава плаття Оленки. Сашку, лий водичку їй на руки. Що це? (Мило.) Зараз Катруся намилить ляльці ручки.

Хто тут буде куп-куп,
По водичці хлюп-хлюп?
Буде мило піниться,
І бруд кудись подінеться! Що це? (Показує рушник.)

— Мишку, витри руки насухо. Ось які чисті у ляльки ручки. Як ми мили ручки ляльці? (Відповіді дітей.)

Хлюп, хлюп, водиченько.
Хлюп, хлюп на личенько
І на ручки, і на ніжки.
Хлюп, хлюп, хлюп!

— Ось тепер ти, Оленко, чиста, бери торбинку і повертайся до своєї матусі. До побачення.

Підсумок

Вихователь. Я дуже рада, що ви у мене ввічливі та охайні діти.

— Як ми допомогли Оленці?

— Чому потрібно мити руки?

Тема: Миємо ляльці руки. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *