Тема: Люби і знай свій рідний край. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Люби і знай свій рідний край. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: формувати уявлення про нашу державу, місто, право людей на вибір, місце проживання; уявлення про себе як про значущий об’єкт; збагачувати знання дітей про рідне місто і виховувати любов до нього.

Хід заняття Люби і знай свій рідний край. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Заняття проводиться в групі, прикрашеній роботами дітей на теми: «Хто найголовніша людина в світі», «Хто про мене піклується», «Моє місто».

Вихователь. Добрий день! Перед початком нашої розмови мені хотілося б дізнатися, який настрій ви принесли з собою. (Діти показують вихователеві стрічку того кольору, який відповідає їхньому настрою. Усі разом аналізують настрій дітей і висловлюються побажання допомогти усім поліпшити свій настрій.)

Далі наша розмова буде про наймиліший серцю куточок. (Рідне місто.)

Дидактично-мовна гра «Передзвін»

Діти працюють у парах. Одна дитина говорить про якийсь куточок рідного міста, описуючи його влітку, а інша — відгадує.

Вихователь. Я ще раз переконалася, що ви знаєте своє улюблене місто, усі його куточки. Далі граємося ще веселіше.

Гра «Хто швидше»

Бесіда.

— Скільки років нашому місту?

— Який будинок був першим побудований у нашому місті?

— Скільки підприємств у місті?

— Скільки п’ятиповерхових будинків?

— Скільки дев’ятиповерхових будинків?

— Скільки у місті дитячих садочків?

— Скільки років нашому садочку?

— Коли ми святкуємо День міста?

— Скільки шкіл у місті?

— Яких порід дерев найбільше у місті?

Вихователь. А зараз хотілося, щоб кожен із вас пофантазував, на хвилинку уявив, що він — мер міста. Що б ви зробили для нашого міста?

Роздуми дітей.

— Далі ми помандруємо з вами вулицями нашого міста.

Робота з макетом.

— Зупиняючись у різних куточках, відшукаємо улюблені місця і коротенько розкажемо про них.

Ось тепер знову покажіть колір стрічки, яка відповідає вашому настрою.

Діти показують стрічки, колір яких відповідає настрою.

Підсумок

Вихователь. Тепер я бачу, що спогади про улюблені місця поліпшити ваш настрій, і нехай цей настрій залишиться з вами протягом усього дня.

Тема: Люби і знай свій рідний край. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *