Заняття 19 Тема. Україно — моя батьківщина. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

    Заняття 19 Тема. Україно — моя батьківщина. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: уточнювати і закріплювати уявлення дітей про країну: найвідоміші міста, найбільші річки, гори України; розширювати знання про державні символи та видатних людей Харківщини; ознайомлювати з історією виникнення нашого селища, закріплювати знання про професії та домашню адресу; розвивати патріотичні почуття; виховувати любов до Батьківщини.

    Хід заняття 19 Тема. Україно — моя батьківщина. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Вихователь.

    Всі мерщій сідайте, діти,
    Домовляймось не шуміти,
    На занятті не дрімати,
    Руки вчасно піднімати,
    І щоб не було мороки,
    Всі готові до уроку.
    Тож гаразд, часу не гаємо —
    Заняття розпочинаємо.

    Дитина (розповідає вірш «Україно, рідний край»)

    Україно, рідний край:
    Поле, річка, синій гай.
    Любо стежкою іти,
    Тут живемо я і ти!

    Вихователь. А чи знаєте ви, діти, як виникла наша країна — Україна?

    А тепер звернемося до глобуса.

    Діти знаходять Україну, Харків, Куп’янськ, ріки Дніпро та Оскіл, Карпатські гори.

    А чим багата наша країна?

    Діти. Славиться хлібом, пшеницею. Тут шумлять ліси, гаї, родючі степи. В Україні є гори Карпати і Кримські, є моря — Чорне, Азовське.

    Вихователь. Україна — це наша батьківщина, край, де ми народилися живемо, де жили наші предки.

    Україна — мирна держава, її народ хоче жити в мирі. Україна — країна багата і вільна.

    Щоб ви намалювали, якби вам запропонували намалювати Україну? (Гори, ріки, дерева, квіти, птахів, тварин, маму, тата…)

    Вихователь. Хто турбується про те, щоб наш народ жив у достатку мирі і щасті? (Президент. Розглядають портрет президента України, називають його прізвище.)

    Вихователь. У кожної країни є свої державні символи. Назвіть символи України.Діти. Герб — це символ влади. Це дуже старовинний знак. йому понад 1000 років.Тризуб нагадує маму, тата і дитину. Вони символізують силу, любов і мудрість.На Прапорі дві смуги — жовта і блакитна. Жовтий колір — колір пшениці, сонця, хліба. Синій — колір чистого, мирного неба. Гімн — це найголовніша пісня України. Вона має назву «Ще не вмерла Україна».

    Вихователь. Як треба слухати гімн? (Стоячи.)

    — Давайте встанемо і послухаємо цю урочисту пісню. Цією піснею починається ранок і закінчується день.

    — А яке місто є столицею нашої країни? (Київ.)

    — А що ви знаєте про Київ? (Відповіді дітей.)

    — Київ побудовано на берегах ріки Дніпро. Це найбільша річка в Україні. Область, в якій ми живемо, називається Харківська. Вона надзвичайно красива. На Харківщині багато лісів, полів, степів, озер, річок та історичних пам’ятників. Харків побудував козацький отаман Харко. Він збудував велику фортецю і захищав її зі своїми воїнами від ворогів.

    Діти розглядають панораму Харкова.

    Гра «Хто куди поспішає»

    На таблиці розміщені підприємства, які є у селищі, діти відбирають картки із зображенням людей різних професій і розміщують до відповідних видів діяльності.

    — Діти, давайте пригадаємо свою адресу. (Діти називають свою адре су.)

    Заспіваємо пісню про нашу маленьку Батьківщину.

    На білому світі є різні країни,
    Де ріки, ліси і гаї,
    Та тільки одна на землі Україна,
    А ми її доньки й сини.
    Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,
    І квіти усюди ростуть,
    Та тільки одну Батьківщину ми маєм —
    Її Україною звуть.

    Підсумок

    Вихователь.
    Закінчується пісня, а з нею і наша подорож Україною. Що нового ви дізналися?

    — Що найбільше запам’яталося вам і сподобалося?

    Заняття 19 Тема. Україно — моя батьківщина. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі/b>

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
